Geçtiğimiz yılın Kasım ayında Huawei tarafından Çinli bir konsorsiyuma satılan Honor, son dönemin en çok konuşulan teknoloji şirketlerinin başında geliyor. Dün düzenlediği etkinlikle uzun süredir beklenen Honor Magic 3 serisini vitrine çıkaran şirket, akıllı telefon pazarında gözünü Apple’ın koltuğuna dikti.

Aynı zamanda giyilebilir teknoloji alanında da çalışmalarını sürdüren şirket, akıllı saat piyasasında rekabeti kızıştıracak yapay zeka destekli Honor Watch GS 3 modelini resmen tanıttı.

Honor Watch GS 3 özellikleri

Dün gerçekleştirilen lansmanda üstü kapalı bir şekilde adı geçen Honor Watch GS 3, şirketin tanıttığı kalp atış hızı sensörüne sahip olan ilk akıllı saati olması bekleniyor. Bunun yanı sıra Watch GS 3, kalp atış hızının daha doğru ölçülebilmesi için yapay zeka algoritması kullanan 8 kanallı bir PPG sensörünü de yapısında barındırıyor.

Şık tasarımı ile de öne çıkan Honor Watch GS 3, metal bir kasa ve yuvarlak ekran ile fazlasıyla göze hoş geliyor. İki fiziksel düğmesi bulunan saatin satışa çıkacağı sürümler ise şöyle;

  • Gümüş kasa ve mavi deri kayış – Voyager 
  • Altın kasa ve kahverengi deri kayış – Streamer Classic
  • Gri kasa ve siyah kauçuk kayış – Racing Edition

Şu an için akıllı saatin tüm teknik özelliklerini açıklamayan Honor, Watch GS 3 modelinin giyilebilir teknoloji pazarındaki rekabeti fazlasıyla kızıştıracağından emin. Diğer yandan akıllı saatin bu yılın sonlarına doğru satışa çıkacağı belirtilirken, fiyat konusunda da herhangi bir bilgi verilmedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here