Akıllı telefon pazarında en çok modeli olan üreticilerden Xiaomi, önümüzdeki aylarda yeni amiral gemisi bir telefonuyla karşımıza çıkacak. Çinli üreticinin daha önce ”K8” kod adında bir telefon üzerine çalıştığı ortaya çıkmıştı. Mi Mix 4 olacağı öne sürülen bu cihaz, şimdi yeni ayrıntısıyla bir kez daha gündeme geldi.

Çin’in güvenilir kaynakları, ”K8” kod adına sahip cihazın amiral gemisi olacağını ve önümüzdeki ay piyasaya sürüleceğini söylüyor. İddialı tasarıma sahip olması beklenen cihaz, güçlü performansıyla da dikkatleri üzerine çekecek.

Xiaomi’nin, ”K8” kod adındaki telefonu Mi Mix 4 olabilir

Son günlerde Mi Mix 4’e dair onlarca yeni haber çıktı. Bunun akabinde ”K8” kod adındaki cihazında Mix 4 olduğu öne sürüldü. Dolayısıyla Xiaomi’nin üst düzey özellikler ile donatacağı bu telefon muhtemelen Mix 4 olacak ve önümüzdeki ay duyurulacak.

Öne çıkan son raporlara göre bu telefon, gücünü Qualcomm’un en yeni yonga seti olan Snapdragon 888 Plus işlemciden alacak. Genelde Qualcomm’un yeni bir amiral gemisi yonga seti piyasaya sürüldüğünde, bunu kullanan ilk üretici Xiaomi olmuştur. Hatta şirketin son amiral gemisi Mi 11’de bu yıl Snapdragon 888 ile piyasaya çıkan ilk amiral gemisi oldu.

İşlemciye ek olarak Mi Mix 4, yüksek yenileme hızına ve yeni nesil ekran altı kamera teknolojisini kullanan bir panel ile gelecek. Sadece bununla da bitmiyor. Xiaomi aynı zamanda hızlı şarj ve pil tarafında da yine kendini gösterecek. Daha önce çeşitli sertifika sitelerinde ortaya çıkan bilgilere göre bu cihaz, 120W kablolu ve 80W kablosuz şarj destekli 5.000 mAh pil ile donatılacak. Bu da Mi Mix 4’e en hızlı şarj gücüne sahip unvanını kazandıracak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here