Xiaomi ürün ailesini genişletmeye devam ediyor. Akıllı bileklik pazarının lideri olan şirket, saat tarafında da payını artırmak istiyor. Bunun için farklı bir kitleye hitap eden şirket, çocuklara yönelik bir ürün çıkarma kararı aldı.

Sürpriz bir duyuru yapan Çinli teknoloji devi, görüntülü konuşma gibi özellikleri olan Xiaomi MITU 4G isimli modelini tanıttı. İşte fiyatı ve özellikleri.

Xiaomi MITU çocuklar için akıllı saat

Çocuklarını takip etmek ve uzaktan da olsa güvenli olduklarından emin olmak için tasarlanan akıllı saat, 4G bağlantı ve görüntülü konuşma gibi özellikleriyle dikkat çekiyor. Şirketin yeni nesil hassas konum izleme teknolojisini barındıran Xiaomi MITU 4G, 900 mAh büyüklüğünde bir batarya ile geliyor. Ayrıca saat “XiaoAI” isimli sesli asistanı destekliyor ve 20 metreye kadar suya dayanıklı.

Cihazın ön yüzünde geniş açı özelliğine sahip kamerası bulunan Xiaomi MITU 4G, mobil bağlantı ile 7/24 çocuğunuz ile iletişim kurmanıza olanak tanıyor. Saat aynı zamanda etkinlik takibi de yapabiliyor. Böylelikle ebeveynler her yerde çocuklarının kalp atışı gibi değerlerini görebiliyor.

1.4 inç boyutunda bir ekranla gelen ürün, sahip olduğu eğitici uygulamalar sayesinde çocuklar içinde çeşitli hizmetler sunuyor. Şimdilik sadece Çin’deki çocuklar için sunulan söz konusu cihaz, 379 Yuan (508 TL+ vergiler) ile satışa çıkıyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Xiaomi MITU 4G gibi bir akıllı saati çocuklarınıza alır mıydınız? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here