Mobil

Xiaomi 12 serisinin kamera özellikleri belirli oldu!

Xiaomi, son günlerin en çok konuşulan teknoloji şirketlerinden biri. Özellikle Mi markasını sonlandıracağını açıklayarak teknoloji dünyasını derinden sarsan şirket, artık ürünleri Mi adı olmadan piyasaya sürecek. Tabii ki bu durumdan en çok Xiaomi Mi serisi etkilenecek.

Şirketin önümüzdeki aylarda vitrine çıkarmaya hazırlandığı akıllı telefon serisi, Xiaomi 12 olarak kullanıcı karşısına çıkacak. Son günlerde hakkında çıkan iddialarla kullanıcıları heyecanlandıran akıllı telefonlar, şimdi de sızdırılan kamera özellikleri ile gündemde.

İşte Xiaomi 12 serisinin kamera detayları

Akıllı telefon serisinin özelliklerine dair son dönemde yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Özellikle kamera tarafında kullanıcıları fazlasıyla memnun etmesi beklenen seri, ortaya atılan iddiaların doğru çıkması halinde dünyanın en güçlü kamera kurulumuna sahip akıllı telefonları olacak.

Xiaomi 12 serisinin üç farklı model ile geleceği iddia ediliyor. Zeus, Cupid ve Psyche kod adlarına sahip olması beklenen akıllı telefonlar, sırasıyla L1, L2 ve L3A model numarası ile kullanıcı karşına çıkacak.

Açıklanan verilere göre, Xiaomi 12 serisinin tüm modelleri üçlü kamera kurulumu ile gelecek. Bunun yanı sıra akıllı telefonları ana kamerasının çözünürlüğü 200 Megapiksel olacak. Bu da Xiaomi 12 serisinin akıllı telefon piyasasında bir ilke imza atacağı anlamına geliyor. İşte Xiaomi 12 serisinin kamera detaylarından bazıları:

Zeus

  • 200 Megapiksel ana kamera
  • 50 Megapiksel ultra geniş sensör
  • 50 Megapiksel 10X yakınlaştırmalı periskop sensör

Cupid

  • 200 Megapiksel ana kamera
  • Çözünürlüğü henüz paylaşılmayan bir ultra geniş açı sensörü
  • Çözünürlüğü henüz paylaşılmayan makro sensör

Psyche

  • 200 Megapiksel ana kamera
  • Çözünürlüğü henüz paylaşılmayan bir ultra geniş açı sensörü
  • OIS(Optik görüntü sabitleme) özelliği bulunan bir makro sensör

Yukarıda verilen kod adlarının hangi modellere denk geldiği şu an için bilinmiyor. Ancak, şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre; Zeus’un Xiaomi 12 Ultra, Cupid’in ise Xiaomi 12 olacak. Psyche kod adının hangi model olarak çıkacağı ise şu an için merak konusu. Xiaomi 12 serisinin Kasım ayında kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir