Geçtiğimiz yılın sonlarında WhatsApp, Telegram’ın çok sevilen bir özelliğini bünyesine katmıştı. Kendi kendini imha eden mesajlar özelliğiyle kullanıcılarının karşısına çıkan platform, sohbetleri 7 gün içerisinde temizleyecek aracını yayınlamıştı. Şimdi uygulama geliştiricileri aynı özellik için farklı bir zaman seçeneği ekleyecek.

7 gün sonra kendi kendine silinen mesajlar, artık bir zaman opsiyonu daha barındıracak. Platformun bazı fanatik hayranları tarafından keşfedilen bu yeniliğe göre 1 gün sonra yok olan mesajlarla tanışacağız.

WhatsApp mesajları 24 saat içinde silinecek

WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik platformun gizli kodlarını araştıran WABetaInfo tarafından keşfedildi. Kaynaklara göre mesajlaşma servisi, otomatik silinen mesajlar özelliğine ikinci bir zaman aralığı getirecek. 7 gün seçeneğinin yanına 24 saat opsiyonu da katılacak.

WhatsApp’ın 24 saatlik kaybolan mesajlar özelliği ortaya çıktı (Fotoğraf: WABetaInfo)

WABetaInfo aynı özelliği Mart ayının başında da duyurmuştu. Fakat o zaman yaptıkları paylaşımda herhangi bir görsel ya da somut kanıt yer almıyordu. Ekip yalnızca “WhatsApp, mesajları 24 saat sonra kaybolacak şekilde ayarlama özelliğini test ediyor.” mesajı yayınlamıştı. Aradan geçen bir ayın ardından bu iddialar fotoğraflarla desteklendi.

iOS‘de kaybolan mesajlar mesajlar özelliği WhatsApp gruplarına geldi

Kişisel sohbetlerde şimdiye kadar rahatlıkla kullanılabilen kaybolan mesajlar aracı, iOS‘in son WhatsApp güncellemesi ile birlikte gruplara da ulaştı. Bu özelliğin aktif edildiği gruplarda medya ve mesajlar 7 gün sonra kaybolabiliyor.

Kaybolan mesajlar özelliğinin etkisiz hale geldiği istisnai durumlar da var elbette. Örneğin iletilen bir mesaj ya da medya içeriği favorilere eklendiğinde yahut kaydedildiğinde kaybolmaz. Aynı özellik kişisel konuşmalarda olduğu gibi grup sohbetlerinde de çalışıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here