Teknoloji severlerin merakla beklediği Galaxy UNPACKED etkinliği bugün gerçekleşti. Bugün tanıtımı yapılan Galaxy Z Fold3, Galaxy Z Flip3 akıllı telefonlarının ve Galaxy Buds 4 kulaklığının ardından Galaxy Watch4 özellikleri ve fiyatı açıklandı.

Galaxy Watch4 özellikleri

Akıllı saat piyasasındaki konumunu daha iyi yerlere getirmek isteyen Samsung, bugün yeni modelini tanıttı. Standart modelde 40 ve 44 mm, klasik modelde ise 41 ve 45 mm olmak üzere dört farklı versiyona sahip olan Galaxy Watch4, günlük kullanım için ideal saatler arasında yerini aldı. AMOLED ekrana sahip Watch4, farklı seviyelerde parlaklığı kendisi ayarlayabiliyor.

Gücünü Exynos W920 işlemciden alan saat, wearOS işletim sistemi ile gelecek. WearOS ile gelen ilk Samsung akıllı saat olan Watch 4, Bluetooth 5.0 ve Wi-Fi teknolojileriyle geliyor. Ayrıca, 1.5 GB RAM ve 16 GB depolamaya sahip olacak.

Tizen işletim sistemine göre çok da farklı olmayan wearOS’un en önemli özelliklerinden birisi de Spotify, Google Haritalar, Play Music gibi uygulamaların ön yüklü olarak gelecek olması ve farklı uygulamaları desteklemesi rakiplerinden daha çok uygulamayı destekleyeceğini gösteriyor.

Saat ayrıca vücudunuzdaki farklı değerleri yüzde 98 oranında doğru ölçebiliyor. Bu değerler arasında iskelet kası, yağ kütlesi, vücut yağ oranı ve duyular yer alıyor. Galaxy Watch4 vücuda mikro akımlar göndererek bu ölçümleri sağlıyor.

Bu özelliğin yanı sıra horlama sensörü, kandaki oksijen ölçümü, uyku analizi, düşme tespiti, tansiyon, adet döngüsü ve el yıkama hatırlatıcısı gibi özellikleri de bulunuyor. Gelişmiş fitness takibi sayesinde aktif adım, kalori ve en aktif saatlerinize göre egzersiz önerisinde bulunan Galaxy Watch4, 95 farklı program sunuyor.

Bu kadar dolu özelliklere sahip bir saatin en önemli noktalarından biri olan batarya tarafında ise sevindirici değerler görüyoruz. 2 saatten az bir sürede tam şarj olan saat 40 saat kullanım süresi sunuyor.

Galaxy Watch4 fiyatları

  • Galaxy Watch4
    40mm: 279 € / 249 $ – 44mm: 309 € / 279 $
  • Galaxy Watch4 Classic
    42mm: 379 € / 349 $ – 46mm: 409 € / 399 $

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here