Vergisiz telefonun şampiyonları realme C55 ve C53: Üniversite öğrencilerine müjde!

Realme, üniversite öğrencileri için akıllı telefonlarıyla yeni bir dönem başlatıyor. “Yükseköğretim Öğrencilerine Teknolojik Cihaz ve İnternet Desteği Verilmesine İlişkin Karar” resmî gazetede yayınlandı. Bu fırsatla birlikte, realme C53 ve C55 serisi akıllı telefonlar, üniversite öğrencileri için mükemmel bir seçenek haline geliyor.

Peki neden tercih etmeliyim?

Realme C53 ve C55 serisi akıllı telefonlar, güçlü işlemcileri, yüksek çözünürlüklü ekranları, uzun pil ömürleri, detaylı çekim yapan kameraları ve verimli ses güçleri ile özellikle öğrenciler için öne çıkıyor.

Güçlü işlemci ve yüksek çözünürlüklü ekran

Realme C53 ve C55 serisi akıllı telefonlar, oyunlarınızı ve uygulamalarınızı sorunsuz çalıştırıyor. Akıllı telefonunuzla yapmak istediğiniz her işlemde size güçlü bir deneyim vaat ediyor.

Realme C53, güçlü Sekiz Çekirdekli Yonga Seti ile son derece pürüzsüz bir deneyim sunuyor. C55’te ise MediaTek Helio G88 Yonga Seti bulunuyor.

Her iki modelde de 6.6 inç büyüklüğünde, 1080 x 2400 piksel çözünürlüklü FHD+ ekran bulunuyor. Bu ekran, oyun oynarken ve video izlerken etkileyici bir görsel deneyim sunuyor.

Uzun pil ömrü

Realme C53 ve C55, dersler, oyunlar ve favori videolarınız için uzun kullanım süresi sağlıyor. Sabahın erken saatlerinden gece yarılarına kadar enerjisiyle sizi asla yarı yolda bırakmayacaklarından emin olabilirsiniz.

Realme C53, 5000mAh kapasiteli piliyle 2 gün boyunca kullanım süresi sunuyor. C55’te ise 5000mAh kapasiteli piliyle 2,5 gün boyunca kullanım süresi bulunuyor.

Detaylı çekim yapan kameralar

Realme C53, 50MP AI Kamera, Gece Modu, Şehir Sokak Filtresi, Gizli Bahçe Filtresi, Güneşli Tatil Filtresi gibi özelliklere sahip.

C55 ise 64MP AI Kamera, Gece modu, Sokak fotoğrafçılığı, Sokak Filtresi, B&W Plus Filter, Dramatik Filtre, 90’ların Pop Filtresi, Bokeh Flare Portre, AI Renkli Portre, Yıldızlı Mod gibi özelliklere sahip.

Her iki model de detaylı çekim yapan kameralarıyla sizi mükemmel fotoğraf ve video çekimleri yapma konusunda cesaretlendiriyor.

Verimli ses gücü

Realme C53 ve C55, akıllı telefonunuzla müzik dinlerken ya da bir şeyler izlerken %100 sesin yeterli olmadığı ortamlarda verimli bir ses gücü almak istediğinizde de yanınızda.

Realme C53, %150 ses gücüyle, C55 ise %200 ses gücüyle etkileyici bir ses deneyimi sunuyor.

Peki fiyatları ne kadar?

Realme C53 6GB RAM + 128GB ROM fiyatı 6.299 TL, 8GB RAM + 256GB ROM fiyatı ise 7.499 TL.

Realme C55 6GB RAM + 128GB ROM fiyatı 7.999 TL, 8GB RAM + 256GB ROM fiyatı ise 9.499 TL.

Realme C53 ve C55 serisi akıllı telefonlar, üniversite öğrencileri için mükemmel bir seçenek. Güçlü işlemcileri, yüksek çözünürlüklü ekranları, uzun pil ömürleri, detaylı çekim yapan kameraları ve verimli ses güçleriyle öne çıkıyorlar.

Özellikle “Yükseköğretim Öğrencilerine Teknolojik Cihaz ve İnternet Desteği Verilmesine İlişkin Karar” kapsamında vergisiz alınabilecek olmaları, bu telefonları üniversite öğrencileri için daha da cazip hale getiriyor.

Leonid Meteor Yağmuru: Gökyüzünün Dans Eden Işıkları

Her yıl Kasım ayında Kuzey Yarımküre’de görülen Leonid meteor yağmuru, gökyüzünü dans eden ışıklarla süsler. Hızlı ve parlak meteorlarıyla ünlü olan Leonidler, bu yıl 17-18 Kasım tarihlerinde zirveye ulaşacak. Leonid Meteor Yağmuru Nedir? Leonid meteor […]

Starship’in Test Uçuşu: Başarı ve Başarısızlık

ABD’li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX, en büyük roketi Starship için ABD’nin Texas eyaletinde ikinci kez insansız test uçuşu düzenledi. 20 Temmuz 2024 tarihinde düzenlenen test uçuşu, başarılı bir kalkışın ardından fırlatmanın 8’inci dakikasında […]

iPhone kullanıcılarına Apple’dan müjde: 2 yıl daha ücretsiz uydu üzerinden acil yardım

Apple, iPhone 14 cihazlarla birlikte kullanıma sunduğu uydu üzerinden acil yardım gönderme özelliğini 2 yıl daha ücretsiz olarak kullanımda tutacak. Bu özellik sayesinde, şebeke olmayan bölgelerde acil durumdaki kullanıcılar, iPhone 14 ve 15 modellerinde yardım […]