Uzayda Michelin Keyfi: 16 Milyon Liraya Lezzet Macerası!

Lüksün Yeni Sınırı:

Uzay turizmi, Michelin yıldızlı lezzetlerle buluşuyor! İlk lüks uzay turizmi şirketlerinden SpaceVIP, Danimarkalı Michelin yıldızlı şef Rasmus Munk ile uzayda unutulmaz bir akşam yemeği deneyimi sunuyor. Bu özel deneyime katılmak için ise 16 milyon lira ödemeniz gerekiyor.

Sınırlı Sayıda Katılımcı:

Yalnızca altı kişinin katılabileceği bu özel uzay yolculuğu, 2025’in sonlarında Florida’daki Kennedy Uzay Merkezi’nden başlayacak. Dünya atmosferinin sınırında altı saat sürecek bu yolculukta, uzayın eşsiz manzarasının yanı sıra Michelin yıldızlı lezzetlerin keyfini çıkaracaksınız.

Bilim ve Teknolojiye Destek:

Akşam yemeğinden elde edilen tüm gelirler, bilim ve teknolojide cinsiyet eşitliğini destekleyen Uzay Ödülü Vakfı’na bağışlanacak. Bu sayede uzay yolculuğu, eşitlik ve ilerleme için de bir araç haline geliyor.

Uzay Gemisi “Neptün”:

Michelin yıldızlı şef ve altı misafiri, dünyanın ilk karbon nötr uzay gemisi olan Space Perspective’in “Neptün” adlı uzay gemisinde bu unutulmaz deneyimi yaşayacak. Roket yerine SpaceBalloon tarafından yavaşça hareket ettirilen bu basınçlı kapsül, uzayın eşsiz manzaralarını sunacak.

Canlı Yayın ve Dünya ile Bağlantı:

Uzay aracında Wi-Fi erişimi olacak ve kaşifler deneyimlerini canlı yayınlayabilecek. Ayrıca uçuşları sırasında Dünya’daki arkadaşları ve aileleriyle bağlantı kurabilecekler.

Güneşin Doğuşuna Tanıklık:

Yolcular, uzay yolculukları sırasında güneşin doğuşuna da tanıklık etme şansına sahip olacak. Bu eşsiz manzara, uzay deneyimini unutulmaz kılacak.

Uzaydan İlham Alan Lezzetler:

Şef Rasmus Munk, uzay araştırmalarından ilham alan yaratıcı bir menü hazırlayacak. Menünün detayları gezi planının son aşamasında açıklanacak.

Michelin Yıldızı Kalitesi:

Şef Rasmus’un Kopenhag merkezli restoranı Alchemist, 2020’den bu yana iki Michelin yıldızı ve “Dünyanın En İyi 50 Restoranı” listesinde 5. sıra ile gastronomi dünyasında adından söz ettiriyor.

Uzay turizmi ve Michelin yıldızlı lezzetlerin buluştuğu bu özel deneyim, macera severler ve gastronomi tutkunları için eşsiz bir fırsat sunuyor. Uzayın sınırsızlığında 16 milyon liraya unutulmaz bir lezzet macerasına hazır mısınız?

Antarktika’dan Geleceğe Işık Tutan Türk Bilim İnsanları

Geçmişten Geleceğe Yolculuk: Bu yıl 8. kez düzenlenen Ulusal Antarktika Bilim Seferi’nde Türk bilim insanları, dünyanın geleceğini Antarktika kıtasının geçmişinde aradı. 36 gün süren sefer boyunca Horseshoe Adası ve Lystad Körfezi’nde yapılan çalışmalar, gezegenimizin geçmişine […]

Teknolojinin Yeni Gücü: Türkiye 2028’e Yol Alıyor!

Girişimcilik Ruhunun Işıltısı: Dünya teknoloji liginde zirveye oynamak için kolları sıvayan Türkiye, 2028 yılına kadar “Turcorn”lara dönüşecek girişimleri dünya vitrinine çıkarmaya hazır. Bu heyecan verici yolculuğun kalbinde ise yeni açılan Terminal İstanbul yer alıyor. Hedef […]

Yapay Zeka Alanında Hareketli Bir Hafta: ChatGPT Robot Oluyor, “Grok” Kullanıma Sunuluyor

Geçtiğimiz hafta, yapay zeka alanında birbirinden önemli gelişmelere sahne oldu. ChatGPT’nin yeni yetenekleri, “Grok”un kullanıma sunulması ve “Devin” isimli yapay zeka yazılım mühendisinin tanıtılması, bu gelişmelerin en önemlilerinden sadece birkaçı. ChatGPT Robot Oluyor: OpenAI tarafından […]