Twitter Spaces şu an Clubhouse’ın en büyük rakibi. İki platform da kullanıcı kitlesini elinde tutmak için gerçekleşen yayınlardaki kalitenin artmasını istiyor. Clubhouse geçtiğimiz aylarda yayıncılara motivasyon olmak için bir ödül programı duyurmuştu. Şimdi ise Twitter da benzer bir adım attı ve yayın yapanlara verilebilecek para açıklandı.

Twitter Spaces yayıncıları düzenli ödeme alabilir

Twitter, Spaces’taki içeriklerinin daha kaliteli hale gelmesini istiyor. Platformda bir reklam servisi olmadığı için yayın yaparak gelir elde etmek isteyenlerin başvurabileceği pek fazla yol yok. Twitter, bünyesindeki kaliteli yayıncılara motivasyon olması için ‘Twitter Spaces Spark Program‘ adında bir destek programı duyurdu.

https://twitter.com/TwitterSpaces/status/1447956725924077583

Bu program ile aylık ödeme almak isteyen yayıncıların belli şartları karşılıyor olması gerek. Zira maddi destek alacak olan yayıncılardan platformda düzenli olarak kaliteli içerik üretmeleri isteniyor. Henüz içeriklerin kalite standartları ile ilgili bir açıklama yapılmasa da açıklanan şartlar şu şekilde:

  • 18 yaş üzeri olmak
  • 5.000 ‘aktif takipçiye’ sahip olmak
  • ABD’de ikamet ediyor olmak (İlerleyen aylarda bu şart kalkabilir)
  • Haftada en az iki Spaces yayını yapıyor olmak

Programa uygun görülenler açıklanan 2.500 dolarlık destekle birlikte her ay 500 dolar da Twitter’da reklam kredisi alacak. Böylece yayınlarınızı daha fazla kişiye ulaştırabilir ve sağlanan maddi yardımla bu işi bir adım öteye götürebilirsiniz.


Twitter Spaces

Clubhouse daha önce üç ay süreli bir program duyurmuştu ve o programda verilen ücret 5.000 dolardı. Twitter’ın ödeyeceği yardımın iki katı olduğunu düşünürsek bu programın ne kadar ilgi göreceğini merak ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here