TEKNOFEST TravelX Ideathon’a Son Başvuru Tarihi Yaklaşıyor!

Havacılık ve seyahat sektörünün geleceğini şekillendirmek için yeni ve inovatif fikirlerinizi hayata geçirmeye hazır mısınız? TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Türk Hava Yolları (THY) yürütücülüğünde düzenlenen TravelX Ideathon Yarışması’na son başvuru tarihi 30 Haziran 2024’tür.

TravelX Ideathon Yarışması Nedir?

TravelX Ideathon Yarışması, seyahat ve havacılık sektörlerini geliştirmeye yönelik inovatif çözümler üretmek için genç girişimcileri ve öğrencileri bir araya getiren bir platformdur. Bu platformda, katılımcılar üretken yapay zeka, blokzincir, makine öğrenmesi, NFT, artırılmış gerçeklik/sanal gerçeklik/genişletilmiş gerçeklik ve metaverse gibi yeni teknolojileri kullanarak seyahat deneyimini iyileştirmeye, havacılık operasyonlarını optimize etmeye ve sektörün sürdürülebilirliğini artırmaya yönelik fikirler geliştirme imkanı buluyor.

Yarışmaya Kimler Katılabilir?

TravelX Ideathon Yarışması’na lise, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri, mezunlar ve girişimciler olmak üzere her alandan en az 2, en fazla 4 kişilik takımlar halinde başvuru yapılabilir.

Yarışma Süreci Nasıl İşliyor?

TravelX Ideathon Yarışması iki aşamadan oluşmaktadır:

Bootcamp: Yarışmacılar, girişimcilik, sunum teknikleri ve en son teknolojiler üzerine kapsamlı eğitimler alacak ve atölye çalışmalarına katılacaktır. Türk Hava Yolları ve ekosistem mentorlarından edinecekleri geri bildirimlerle de fikirlerini olgunlaştırarak projelerini sunma fırsatı yakalayacak.

Final: Bootcamp aşamasında başarılı olan takımlar, TEKNOFEST Adana’da jüri karşısında projelerini sunarak ödüller için yarışacak.

Ödüller Nelerdir?

TEKNOFEST kapsamında ilk kez düzenlenen TravelX Ideathon Yarışması’nda, THY tarafından her takım üyesine ayrı ayrı olmak üzere:

  • Birinciye 90 bin mil
  • İkinciye 60 bin mil
  • Üçüncüye ise 30 bin mil ödül verilecek.

Başvurular Nasıl Yapılır?

TravelX Ideathon Yarışması’na başvurular 30 Haziran 2024 tarihine kadar https://teknofest.org/en/competitions/travelx-ideathon/ adresinden çevrimiçi olarak yapılabilir.

Seyahat ve havacılık sektörünün geleceğini sizler şekillendirin! TravelX Ideathon Yarışması’na katılarak inovatif fikirlerinizi hayata geçirme şansı yakalayın.

ODTÜ’nün Yapay Zeka Teknolojisiyle İstanbul “Karbon Nötr Şehir” Olacak!

ODTÜ Güneş Enerjisi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ODTÜ-GÜNAM), Avrupa Birliği 9. Çerçeve Programı Ufuk Avrupa kapsamında geliştirdiği UP2030 projesiyle aralarında İstanbul’un da yer aldığı 11 pilot şehri karbon nötr hale getirmeyi hedefliyor. 2030’a kadar 100 […]

Bilgisayar Üreticisi Dell Hacklendi: 49 Milyon Müşterinin Bilgisi Sızdırıldı

Bilgisayar üreticisi Dell, büyük bir siber saldırıya uğradı ve yaklaşık 49 milyon müşterisinin bilgisi sızdırıldı. Şirket, etkilenen kullanıcılara bilgilendirme e-postası gönderdi ve ihlalin kapsamını araştırıyor. Sızdırılan Bilgiler Saldırganlar, etkilenen Dell kullanıcılarının adlarını, adreslerini, donanımlarını, hizmetlerini […]

OpenAI, Yapay Zeka Sohbet Robotu ChatGPT ile Google’a Meydan Okuyor

Web’den Alıntı Yaparak Arama Motoruna Devrim Getiriyor OpenAI, yapay zeka sohbet robotu ChatGPT’yi, web’den bilgi tarayıp alıntılayarak doğrudan arama sonuçlarına entegre ederek Google’a rakip olmaya hazırlanıyor. Bu devrim niteliğindeki gelişme, arama motorlarında yeni bir çağ […]