Mobil

Tablet piyasasına taze kan: Nokia T20

Nokia, T20 ismini verdiği tablet modelini tanıttı. Temmuz ayında Finlandiya merkezli HMD Global, yoğun çevre koşullarına dayanacak şekilde tasarlanan Nokia XR20 akıllı telefonu piyasaya sürdü. Şirket, modelin satışlar açısından şimdiden beklentilerini aştığını söylemişti.

HMD Global, Nokia’nın cep telefonu markasını kullanma lisansına sahip. Şimdi HMD, pandemi kısıtlamaları ve evden çalışmayla beraber artan tablet talebinden faydalanmak istiyor. Nokia’nın tableti uzun pil ömrünün yanı sıra dört yıllık aylık güvenlik güncellemeleri ve üç yıllık Android yükseltmeleri ile birlikte geliyor.

Özellikleri ile Nokia T20 tablet

HMD ürün pazarlama şefi Adam Ferguson, Nokia T20 hakkında konuştu. T20’nin şirketin piyasaya sürmeyi hedeflediği planlı tablet serisinden yalnızca biri olduğunu belirtti. Ayrıca gelecekteki modellerin yeni 5G ağlarını destekleyeceğini ima etti.


(Foto: CNBC)

Ayrıca HMD, Nokia T20 tablet modelinin tam şarjla 15 saate kadar kullanılabileceğini belirtti. Bununla birlikte, T20’nin YouTube ve Netflix gibi platformlarda 10 saatlik video akışını desteklediğini açıkladılar. Cihaz, çocuklara yalnızca güvenli içerikleri gösteren “çocuk modu” ayarı olan Google Kids Space ve ebeveyn denetimleri için Family Link gibi aile dostu özelliklerle gelecek.

İşte, cihazın teknik özellikleri:

İşletim sistemi Android
Ekran 2.000 x 1.200 piksel (15:9) çözünürlüğe sahip 10,4” LCD ekran
Pil kapasitesi 8.200 mAh
İşlemci Unisoc Tiger T610 yonga setinde
Depolama 4 GB RAM/ 64 GB depolama
Kamera Ön kamera 5 MP, arka kamera 8 MP

Şarj işlemi 15W adaptör ile USB-C üzerinden yapılıyor. Ancak perakende paketi yalnızca 10W şarj cihazıyla gelecek. Ayrıca stereo hoparlör, iki mikrofon ve 3,5 mm kulaklık jakına sahip cihaz, parlaklık artırma moduyla 400 nit parlaklık sunuyor.

Cihazın iki versiyonu bulunuyor. Biri yalnızca Wi-Fi destekli, diğeri 4G bağlantı olacak. Nokia T20 (Wi-Fi) 3/32GB modeli 199 eurodan, 4G LTE modeli ise 239 eurodan satışa çıkacak. Şirket, piyasaya çıkış tarihi ve bulunabilirliği hakkında açıklama yapmadı. Bu arada, cihaz Türkiye’de piyasaya çıkmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir