Dünya çapında kurduğu yeni ortaklıklarla sürekli adından söz ettiren Spotify, faaliyet gösterdiği platformlardaki uygulamalarını da iyileştirmeye devam ediyor. Apple Watch sürümü için yeni bir güncelleme yayınlayan şirket, akıllı saatlerdeki önemli bir eksikliği giderdi. Kullanıcılar artık müzikleri internet olmadan da oynatabilecekler.

Apple Watch sahipleri Spotify ile müzik indirebilecek

Aylık 366 milyon kullanıcısı bulunan Spotify, dinleyicilerin platformdaki müzikleri cihazlarına indirmelerine izin veriyor. Bunun için Premium abonelik gerektiren şirketin halihazırda 158 milyon ücretli üyesi müzikleri cihazlarının hafızasına kaydederek çevrimdışı dinleyebiliyor. Bu özellik şimdiye kadar Spotify’ın bilgisayar ve mobil uygulamalarının yanı sıra Fitbit ve Samsung Galaxy saatler için geliştirdiği uygulamalarda vardı.

Apple Watch için de uygulaması bulunan Spotify, watchOS 7 ve üzeri işletim sistemli saatlerde müziklerin indirilmesine izin verdi. Bugün yapılan duyuruda tanıtılan özellik, şarkıların doğrudan Apple Watch’un dahili hafızasına kaydedilmesini mümkün kılıyor. Böylelikle müzik severler internete bağlı olmadan da Spotify’ı kullanabiliyorlar. Elbette ki bunun için Spotify Premium aboneliği gerekiyor.

Kullanıcılar için kısa bir rehber paylaşan Spotify müziklerin nasıl indirilebileceğini şöyle açıkladı:

  1. İndirmek istediğiniz müzikleri ve podcast’leri bulun.
  2. Çalma listesini, albümü veya podcast’i seçin ve üç noktaya basın. Ardından “Apple Watch’a İndir” seçeneğini seçin.
  3. İlerlemeyi kontrol etmek için saatteki İndirilenler bölümüne gidin.
  4. Kitaplığınızdaki çalma listeleri, albümler veya podcast’ler indirildikten sonra adlarının yanında küçük yeşil bir ok göreceksiniz.
  5. Kulaklıklarınızı bağlayın ve nerede olursanız olun dinlemeye başlayın!

Spotify, Apple Watch’a indirilen müziklerin 96 kbps olacağını ve özelliğin önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacağını duyurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here