Mobil

Sony Xperia Pro dudak uçuklatan fiyatıyla Avrupa’da!

Sony, geçtiğimiz aylarda fotoğrafçılara özel olarak geliştirdiği telefonu Xperia Pro modelini piyasaya sürdü. Şimdi ise şirket bu telefonu uzun bir aranın ardından nihayet Avrupa’da satışa çıkarttı. İşte Sony Xperia Pro modelinin cep yakan fiyatları…

Sony Xperia Pro fiyatlarıyla cep yakıyor

Japon üreticinin en pahalı telefonu olan Sony Xperia Pro; İngiltere, Almanya, Finlandinya gibi Avrupa ülkelerine bugünden itibaren gelmeye başladı. Cihazın bu ülkelerdeki fiyatları ise şöyle;

İngiltere: 2.299 pound- 26.500 TL
—Almanya: 2.499 euro- 24.500 TL
—Finlandinya: 2.499 euro- 24.500 TL

Xperia Pro’nun Avrupa fiyatı yukarıda gördüğünüz gibi. Oldukça yüksek fiyat bir maliyete sahip olan bu telefonun ülkemize gelip gelmeyeceği ise şu an için bilinmiyor. Ancak geldiği zamanda çok fazla talep olup olmayacağı da yine tartışma konusu.

Sony Xperia Pro tasarım

Sony Xpeira Pro özellikleri

Fotoğrafçılara özel olarak geliştirilen Xperia Pro, D tipi Mikro HDMI giriş bağlantısıyla geliyor. Kullanıcılar farklı kameralar ile bu telefona kolaca bağlanabilir. Öte yandan Xperia Pro, gerçek zamanlı olarak da video çekebilme yeteneklerine sahip. Aynı zamanda çektiği video içeriklerini de RTMP sunucularına veya sosyal medya platformlarına hızlıca iletebilir.

Teknik özellikler açısından Sony’nin bu telefonu; 6.5 inç boyuta ve 21:9 en boy oranına sahip bir ekranla geliyor. Gücünü Qualcomm’un Snapdragon 865 yonga setinden alan cihaz, 5G bağlantısını da destekliyor. Pil tarafında ise Sony Xperia Pro’da 4.000 mAh kapasiteli bir pile yer veriliyor.

Sony, fotoğraf odaklı bu telefonunda bağlantı noktalarını özellikle ön plana çıkarıyor. Zira cihazdaki dört yönlü Tianxiang teknolojisi, 360 derece sinyal alımı sayesinde iletim performansını her yerde güçlü tutuyor. Bu sayede cihazın çevresinde olduğunuz sürece iletim hızında hiçbir şekilde kesinti olmamaktadır.

Şu anda Xperia Pro Avrupa’da yalnızca yukarıdaki üç ülkede mevcut. Ancak şirket bunu ilerleyen günlerde diğer pazarlara da getirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir