Snapchat, Downdetector‘a düşen raporlara göre erişim sorunu yaşıyor. Bu bağlamda Türkiye‘den de gelen raporlar var. Özellikle şu anda Mersin ve İstanbul çevresi yoğunluğun en fazla olduğu yerler olarak karşımıza çıkıyor. Mevcut durum hakkında anlık mesajlaşma uygulamasının Twitter hesabından bir açıklama geldi.

Snapchat, Türkiye’den çok sayıda arıza raporu aldı

Downdetector‘dan alınan verilere göre şu anda Türkiye genelinde 146 adet rapor yer alıyor. Bu raporların yüzde 63‘ü gönderme, yüzde 22‘si uygulama, kalan yüzde 15‘i ise paylaşım alanında yaşanan sorunlardan kaynaklanıyor. Yine uygulama sorunlarını bildiren web sitesine göre problemin yaşandığı aralık 13:53 ile 15:58 arasında kaydedilmiş durumda.

Snapchat şu anda dünya genelinde de oldukça yoğun sayıda erişim sorunu yaşıyor. Downdetector bünyesine düşen raporlara göre 40.000‘in üzerinde kullanıcı erişimde çeşitli sıkıntılarla karşı karşıya kaldı. Dünyada da problemin en yoğun olduğu ülke Hollanda olarak göze çarpıyor.

Anlık mesajlaşma uygulamasından açıklama geldi

Snapchat, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada kullanıcılarını bilgilendirdi. Bu noktada sorunu araştırdıklarına dair söylemde bulundu. Anlık mesajlaşma uygulamasının açıklaması şu şekilde:

Bazı Snapchat kullanıcılarının şu anda uygulamayı kullanırken sorun yaşadığının farkındayız. Sıkı durun, araştırıyoruz!

Sizler Snapchat bünyesinde ortaya çıkan erişim sorunu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi ihmal etmeyin!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here