Mobil

Samsung şirket içi düzenlemeye gitti: Artık 2 CEO’su var!

Samsung Electronics, liderlikte meydana gelen değişikliklerle birlikte bölümlerin dahili olarak yeniden düzenlendiğini duyurdu. Açıklanan bilgilere göre mobil ve tüketici elektroniği departmanlarını birleştirdi. Yani artık şirketin iki bölümünü yöneten iki CEO’su olacak. Samsung böyle köklü bir değişimi en son 3 ayrı bölüm için atadığı 3 CEO ile 2017 yılında yapmıştı.

Samsung atağa geçiyor

Samsung Görsel Ekran işleri Başkanı olan Jong-hee Han, artık aynı zamanda SET bölümünden sorumlu eş-CEO oldu. Şirket, 15 yıl boyunca dünya çapındaki TV satışlarında adını en üst sıralara çıkardığı için Han’a teşekkür ediyor. Ayrıca konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:

SET Bölümündeki farklı departmanların arasındaki sinerjiyi güçlendirmesi ve yeni işletmeler ile teknolojileri yönlendirmeye yardımcı olması bekleniyor.


Samsung CEO’su Jong-hee Han

2. yeni CEO ise daha önce Samsung Electro-Mechanics’in CEO’su olan Kyehyun Kyung. Geçmiş dönemde Samsung’un flash bellek ürün ekibinde ve DRAM tasarım ekibinde çalıştı. Şimdiyse şirketin çok önemli ve son derece karlı yarı iletkenler bölümüne liderlik etmekle görevlendirilecek.

Samsung ayrıca hem SET hem de DS bölümleri için Kuzey Amerika ofislerinin başkanlarını ve yeni CFO’su Hark Kyu Park’ı atadı. Yönetim değişikliği, genişleyen teknoloji devinin organizasyon yapısını, sırasıyla tüketici ürünleri ve bileşenleri için iki işletmeye etkili bir şekilde düzene sokmayı amaçlıyor.

Samsung S21 FE’nin hazırlıklarına başladı!

Samsung şu anda katlanabilir telefonlarına özel olarak odaklanıyor. Fakat şirket içerisindeki normal işleyiş sorunsuz bir şekilde devam ediyor. Geçtiğimiz yıl tanıtılan ve kullanıcı cephesinden olumlu dönüş alan S20FE modelinden sonra, S21FE’nin çıkışı kararlaştırıldı.

Üstelik kanlı canlı görüntülenen cihaza Samsung’un sitesinde de yer verildi. Ayrıca kullandığı Snapdragon 888 işlemcisinden kamera özelliklerine kadar, cihazın neredeyse tüm özellikleri biliniyor. Şirketin bu cihazı Aralık ayı sonunda veya daha muhtemel bir tarih olan 2022’nin başında tanıtması bekleniyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!