Mobil

Samsung kullanıcılarına müjde: Yeni kamera uygulaması!

Samsung, verdiği hizmeti en iyiye taşımak için kullanıcılarına bazı uygulamalar sunuyor. Geçtiğimiz günlerde, Samsung telefonlarda yıllardır önyüklü olarak bulunan Game Launcher uygulamasının, oyunlar dışındaki diğer aplikasyonları da desteklemesi için bir güncelleme getirmişti.

Şimdi ise şirket, sunduğu yeni uygulama ile, birçok yeni ve gelişmiş kamera özelliği getirecek. Henüz beta sürümünde olan uygulama, yine de kullanılabilir durumda. İşte uygulamanın geldiği telefon modeli ve uygulamanın sunduğu özellikler…

Samsung kullanıcıları için Expert RAW uygulaması

Henüz beta sürümünde olan uygulama, Samsung Galaxy 21 Ultra kullanıcıları için geliyor. Normalde telefon, yalnızca ana kamera ve ultra geniş sensörleri kullanıyordu. Yeni kamera aplikasyonu ile, telefonda bulunan dört kamerayı da kullanabileceksiniz. Yani diğer iki telefoto kamerayı da destekleyecek.

Fotoğraf tutkunlarını sevindirecek Expert RAW uygulaması, şu anda Güney Kore Galaxy Store‘da mevcut. Diğer ülkelerin aplikasyon marketlerine ise ne zaman geleceği henüz bilinmiyor. Ancak dilerseniz, uygulamayı APK olarak indirip beta sürümünü deneyimleyebilirsiniz. Şimdilik yalnızca Android 12 destekli S21 Ultra ile kullanılacak. S21 ya da S21 Plus için ne zaman geleceği bilinmiyor.

Uygulama neler sunuyor?

Uygulama içerisindeki Pro Mod, Galaxy S21 Ultra üzerinden bir sınırlandırma ile geliyor. 108 Megapiksel ana kamera ve 12 Megapiksel ultra geniş kamera ile kullanılacak olan mod, 10 Megapiksel 10x telefoto ya da 3x telefoto ile kullanılamıyor. Ayrıca ISO, deklanşör hızı ve netleştirme gibi çekim özellikleri üzerinde manüel kontrol ve RAW çekimleri yapmanıza olanak tanıyor.

Uygulamanın duyurusunu yapan Twitter gönderisinde, daha fazla ayrıntı paylaşıldı. Expert RAW, JPEG ve 16 bit Linear DNG RAW formatlarında fotoğraf çekimi seçenekleri ile birlikte geliyor. DNG dosyasını düzenlemek için Lightroom gibi photoshop uygulamaları kullanmanız gerekebilir. Google Fotoğraflar gibi normal fotoğraf uygulamaları, çekilen fotoğraf üzerinde yaptığınız işlemleri ve HD kalitesini bozabilir.

Expert RAW uygulamasını APK olarak buradan, Lightroom uygulamasını ise buradan indirebilirsiniz.

Samsung’un yeni kamera uygulaması Expert RAW hakkında ne düşünüyorsunuz? Diğer Samsung cihazlara da gelmesini ister miydiniz? Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir