Samsung Galaxy XCover Pro 2 için birinci bilgiler geldi!

Samsung, dayanıklılığı ile ön plana çıkan akıllı telefon serisine yeni Galaxy XCover Pro 2 modelini eklemeye hazırlanıyor. Yeni Galaxy XCover Pro 2, şirketin dayanıklı akıllı telefon kategorisindeki ilk 5G özellikli cihazı olacak. Bazı özellikleri sızan ve performans testi belli olan cihazın ne zaman tanıtılacağı şimdilik belirsiz durumda.

Teknoloji devi Samsung, son olarak 9 Şubat’ta firmanın amiral gemisi olan Galaxy S22 serisini, düzenlediği etkinlikte tanıtmıştı. Daha sonra orta- üst segment kategorisinde bulunan Galaxy F serisinde yeni telefonlarını tanıttı. Şirketin şu an ise farklı bir kategoride bulunan sağlam akıllı telefonlara yönelmesiyle adından söz ettirdi. Peki ilk bilgileri sızan ve performans testi belli olan cihazın ayrıntıları neler? Habere hep birlikte göz atalım.

Samsung Galaxy XCover Pro 2 ilk bilgiler ve performans testi

SM – G736B model koduna sahip Samsung Galaxy XCover Pro 2 adlı modelin yakın zamanda tanıtılması bekleniyor. Çünkü akıllı telefon, performans testinden geçerek Geekbench’te görüntülendi. Cihaz, tek çekirdekli testten 766, çok çekirdekli testten ise 2722 puan aldı.

Telefon, gücünü 6 nm üretim sürecinden geçen Snapdragon 778G işlemcisinden alacak. İşlemci, bir adet 2.4GHz, üç adet 2.2GHz ve dört adet x 1.9GHz çekirdeklerine sahip. Ek olarak grafik ihtiyacını da Adreno 642L GPU ile karşılıyor. En az 6GB RAM kapasitesine sahip olacak telefon, Android 12 tabanlı OneUI ile çalışacak. Tanıtım tarihi henüz belli olmayan modelin, diğer teknik özelliklerinin de yakın zamanda sızması bekleniyor.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Samsung’un sağlam telefon olarak gösterdiği XCover serisi yeteri kadar sağlam mı? Düşüncelerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir