Samsung Galaxy S22 Ultra, şimdiye kadar yapılmış en iyi akıllı telefon kamera yakınlaştırmasına sahip olabilir. Diğer akıllı telefon markalarının sunduğu yakınlaştırma özellikleri bir çok kullanıcıyı memnun etmiş durumda. Özellikle Xiaomi bu konuda iyi durumda. Samsung yeni kamera teknolojisi ile yakınlaştırma değerlerini en iyi hale getirmeye planlıyor.

Galaxy S21 Ultra, bir adet ana kamera, otomatik odaklamalı bir adet ultra geniş açı kamerası ve iki adet OIS‘li telefoto kameraya sahip (3x ve 10x). Samsung, gelecek yıl Galaxy S22 Ultra ve yeni kamera yakınlaştırma teknolojisi ile birçok akıllı telefonu geride bırakabilir.

Samsung Galaxy S22 Ultra kamerası sürekli yakınlaştırma teknolojisi içerecek

Tipster Ice Universe‘e göre Galaxy S22 Ultra, sürekli yakınlaştırma özelliğine sahip gelişmiş bir periskop kamera kullanacak. Galaxy S21 Ultra gibi akıllı telefonlarda periskop yakınlaştırma birimleri sabit lenslere sahip.

Akıllı telefonun, periskop kamera devreye girmeden önce ana kameradan kırpılmış bir görüntü kullanması gerekir. Bunun yerine bir ara yakınlaştırma lensi de (2x veya 3x) kullanabilir. Bu tarz kameralardaki yakınlaştırma eylemleri çoğunlukla düşük görüntü kalitesiyle sonuçlanır.

Samsung Elektromekanik ve Samsung LSI‘nin Galaxy S22 Ultra için sürekli yakınlaştırmalı periskop geliştirdiği bildiriliyor. Bu yeni periskop ünitesinin içindeki lensler 3x’ten 10x’e serbestçe hareket edebiliyor.

Bu sayede 3x yakınlaştırmadan 10x yakınlaştırmaya kadar, iyi bir optik netlik ve ayrıntı sunabiliyor. Bu teknoloji daha çok, dijital ve DSLR fotoğraf makinelerine benziyor. Sony Xperia 1 III de benzer bir teknoloji kullanıyor fakat onun büyütme değerleri 3x ile 4.4x arasında kalıyor.

Samsung Galaxy S22 Ultra için iki iddia yer alıyor. Bunlardan ilki, cihazın bir ekran altı selfie kamerasına sahip olacağı yönünde. İkinci iddia ise, Galaxy S22 Ultra‘da AMD Radeon Mobile GPU‘lu Exynos 2200 işlemci yer alacak. Bu GPU’nun, Apple’ın A14 Bionic çipinde bulunan GPU’dan daha güçlü olduğu belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here