Yayıncı Lanzadera ve geliştirici Broken Bird Games tarafından birinci şahıs psikolojik korku oyunu Luto duyuruldu. Oyun PlayStation konsolları ve PC platformu için çıkış yapacak. Ancak hangi PS konsoluna destek sağlayacağı konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor.

Yeni bir korku oyunu daha geliyor

Son dönemlerde korku oyunlarına rağbet artmasına karşın yeni oyunlar da çıkış yapmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda duyurulan yeni soluklu yapımlardan biri de Luto oldu.

Oyun için resmi açıklama ise şu şekilde: ”Zihniniz bir hapishane olabilir. En kötü anılarınızla dolu bu hapishane veya kaçışı imkansız görev gibi görünen bir labirent gibi görünebilir. Luto, en karanlık ortamlarda depresyon ve kaygı gibi temaları yansıtmaya çalışan anlatıma dayalı bir maceradır.”

Luto’nun fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Şu anda oyun için tanıtım fragmanı ve kısa bir açıklama metninden başka bilgi bulunmuyor. İlerleyen dönemlerde daha fazla bilginin resmi elden oyunculara sunulması öngörülüyor.

Resident Evil Village yapımcısından ayrılık haberi

Bir yandan Luto gibi korku oyunu serileri geliştirilmeye devam edilirken bir yandan da bu alana kök salmış Resident Evil Village yapımcısından kötü bir haber geldi. Yapımcı Peter Fabiano, uzun yıllardır popüler oyunların yapımlarında yer alan Capcom şirketinden ayrıldığını duyurdu.

Fabiano, Capcom’dan ayrılarak Destiny oyunlarından tanıdığımız Bungie adındaki ABD merkezli bir oyun şirketine katıldı. Yeni iş yerinde video oyun sektörüne yön vermeye devam edeceğini belirtti.

Son olarak Fabiano ayrılık haberini hayranları için şu şekilde açıkladı: “Bunu en iyi şekilde yazmaya çalıştım. Bu yüzden basit tutmaya karar verdim. Capcom‘daki herkese son 13 yılda sizinle birlikte büyümeme izin verdiğiniz için teşekkür ederim. Müteşekkirim ve bu deneyimi sonsuza dek yaşatacağım.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here