Bu yıla damgasını vuran basit ama eğlenceli oyun Among Us, nihayet PlayStation’a da geliyor. 2020 yılının sonunda çıkış yapan oyun gerek mobil, gerek PC platformunda büyük başarı yakalamıştı. Başarısı öyle büyüktü ki birkaç hafta içinde Among Us’ı duymayan oyuncu kalmamıştı.

Oyunun kazandığı ivmenin ardından konsollara gelişi merakla beklenmeye başladı. PlayStation oyuncularına ilaç gibi gelen açıklama bugün oyunun resmi Twitter hesabından yapıldı.

Among Us, PlayStation 4 ve 5’e özel içeriklerle gelecek

Yapılan paylaşımdan edindiğimiz bilgilere göre oyun karşımıza yeni içeriklerle çıkacak. Bizler de zaten milyonlarca insanın oynadığı bir oyunun yeni sürümünden özel içerikler bekliyorduk. Oyunun PS sürümünde yeni hayvanlar ve kostümler göreceğiz. Crossplay desteğinin de olacak olması, önemli detaylar arasında.

Paylaşımda çıkış tarihi net olarak belirtilmemiş olsa da bu yıl içinde geleceğini öğrenmiş olduk. Aynı durumu Xbox için de bekliyoruz. İki gün önce Microsoft, Xbox konsollar için Among Us’ın bu yıl içinde geleceğini doğrulamıştı. Muhtemelen oyun iki platform için de aynı günde çıkış yapacaktır.

Among Us mobil cihazlarda popülerlik kazanıp yılın en çok indirilen mobil oyunu olduktan sonra konsollarla ilgili pek adımını göremedik. Oyun Nintendo Switch için sürpriz olarak çıktı fakat bundan fazlasını göremedik.

Oyunun popülerliği çıktığı dönemdekiyle aynı kalmamış olsa da hala çok büyük bir aktif oyuncu kitlesi mevcut. Yapımcı stüdyo elindeki yeni kozu değerlendirirse tekrar bir ivme yakalayabilir.

Among Us konusu nedir?

Oyunu basitçe anlatmak gerekirse katillerin kurbanları öldürmeye çalıştığı bir çok oyunculu oyun tanımını yapabiliriz. Bir uzay gemisinde 10 kişi var ve bunlardan bazıları katil (impostor) rolünde oluyor. Impostor rolündekiler, oyunda crewmate adını rolündeki normal insanları öldürmeye çalışıyor. Oyunda tüm katılımcılar ara ara toplantılar düzenleyerek kimin veya kimlerin impostor olduğunu tartışıyor. Bu tartışmaya impostor üyeleri de dahil olduğu için oyuncuların birbirini suçlayabildiği bir ortam oluşuyor. Dolayısıyla impostorlar tüm crewmate üyelerini öldürmeye çalışıyor, crewmate üyeleri ise o sırada gerekli küçük görevleri tamamlayarak oyunu bitirmeye çalışıyor.

Oyun karantina günlerindeki oynanabilecek güzel seçimlerden bir tanesi. PC, Android ve iOS, Mac ve Nintendo Switch platformlarından oynayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here