Ortaya çıkan söylentilere göre OPPO Watch 2, Snapdragon Wear 4100 yonga setinden güç alacak. Söylentiler doğruysa cihaz, bu işlemciyi kullanan ikinci akıllı saat modeli olacak.

Yonga seti kullanımında akıllı saat üreticileri yavaş davrandı

Qualcomm, akıllı saatler için üretilen yonga setlerini piyasaya sürmede yavaş davrandı, ancak akıllı saat üreticileri yonga setlerini cihazlarına ekleme konusunda daha yavaştı. Uzun bir süre Android Wear ve Wear OS cihazları, Snapdragon Wear platformunun en optimize edilmemiş sürümünde çalıştı. Şu anda yalnızca Mobvoi TicWatch Pro 3, 11 ay önce piyasaya sürülmüş olan en son Snapdragon Wear 4100‘de çalışıyor.

Bu yılki akıllı saat neslinin, bir sıçrama yapacağına dair öngörü bulunuyor. En son gelen söylenti, 42mm ve 46mm boyutlarında yedi model olacağına ve altı adet renk seçeneği bulunacağına değiniyor. Bu yükseltmelere rağmen OPPO’nun, Apple Watch‘a benzetilen kare şeklindeki dizaynını sürdüreceği düşünülüyor.

Her ne kadar söylentileri ve teaserları göz önünde bulundursak da, bazı kafa karıştırıcı noktaları bulunuyor. Ambiq Apollo4s, düşük güç modu ile OPPO’nun RTOS’unu çalıştırmak için kullanılan bir yardımcı işlemci olabilir ve yalnızca Çin modeline özel sunulabilir. Her iki durumda da söylentiler, OPPO Watch 2 global versiyonunun önceki cihazı gibi Wear OS kullanacağına işaret ediyor.

Sizin bu söylenti hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here