Teknoloji üreticisi OPPO, Watch 2 model akıllı saatini bugün tanıttı. Geçtiğimiz haftalarda akıllı saatin tanıtım tarihi zaten belli olmuştu. Ardından cihaza yönelik bilgiler ortaya çıktı. Akıllı saatin birçok özelliği sızmıştı. Apple Watch ile büyük benzerliklere sahip cihaz işlemcisi ile dikkat çekiyor. Ayrıca 3D kavisli AMOLED ekranlı saat, 46mm ve 42mm boyut seçeneklerine sahip.

OPPO Watch 2 teknik özellikleri

Yeni akıllı saat modeli, Apollo 4s yardımcı işlemcisinin yanı sıra Wear 4100 yonga seti ile geliyor. Bunun yanı sıra Ultra Dynamic Dual Engine pil ömrünü uzatacak. Bununla birlikte, model tek şarjla 4 güne kadar pil ömrü sunuyor. Şirket, Güç Tasarrufu modunda ise bu sürenin 16 güne kadar çıkacağını belirtti. VOOC 2.0 hızlı şarj ile tüm gün kullanım için sadece 10 dakika yeterli.

Model hem 42 mm hem de 46 mm boyutlarında mevcut olacak. İsteğe bağlı bir eSIM‘e sahip. Bluetooth sürümü de olacak ancak yalnızca 42 mm seçeneğinde mevcut. Oppo Watch 2, 326 ppi piksel yoğunluğuna ve 60Hz yenileme hızına sahip kavisli bir AMOLED ekranla geliyor. 42 mm model ise 1,75 inç ekrana sahip. Orijinalinde olduğu gibi yanda iki düğme var.

Saat, 24 saatlik kalp atış hızı takibini ve SpO2 (kan oksijeni) takibini kullanıcılara sunuyor. Ayrıca uyku analizini, stres izlemeyi vb. destekliyor. Bununla birlikte, 100’den fazla spor modu bulunuyor. Saat 5 ATM su geçirmezlik derecesine sahip. Ayrıca bir GPS alıcısı da var.

Oppo Watch 2 bugün ön siparişe açıldı ve 6 Ağustos’ta Çin’de sevkiyata başlayacak. 42 mm Bluetooth sürümü 200 Dolar, eSIM sürümü 230 Dolar ve 46 mm eSIM modeli 310 Dolar. Yakında cihazlar Türkiye’ye gelecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here