Mobil

OnePlus ve OPPO, pazarı birlikte fethetmek istiyor!

Çin merkezli iki büyük akıllı telefon üreticisi OnePlus ve OPPO, yeni bir ortalık için anlaştı. Bu iki şirket zaten uzun yıllar ortak bir alanda çalıştı. Ancak aralarındaki son ortaklık yeni bir küresel birleşik işletim sistemine de yol açtı. Söz konusu işletim sistemi, OnePlus‘ın kullanıcıları için. OxygenOS‘un hızlı, sorunsuz, temiz ve hafif unsurları OPPO‘ya ait ColorOS‘un güvenilir ve özellik açısından zengin kısımları ile birleşti.

Son olarak, yeni haberlere göre iki şirket, akıllı telefon pazarına hakim olmak için birlikte çalışacak. İşte iki büyük akıllı telefon üreticisinin yeni planı…

OnePlus ve OPPO, yeni bir ortaklık kuruyor

Yaptığı sızıntılarla tanınan analist Mukul Sharma, yeni bir iddia ortaya attı. Twitter’daki paylaşımında Sharma, Çin merkezli telefon üreticisi iki şirketin çevrimdışı (geleneksel) distribütörleri (dağıtıcıları) birleştirmeye karar verdiğini söyledi. Ayrıca şirketlerin bu planı 2022’nin ilk çeyreğinde gerçekleştireceğini belirtti.

OnePlus ve OPPO, daha önce de ortak çalışmalar yaptı. İki şirketin bu faaliyetlerle amacı, akıllı telefon pazarına hakim olmaya çalışmak. Analistler bu durumu stratejik bir hamle olarak tanımlıyor. 91mobiles‘in haberine göre, böyle bir kararın çeşitli artıları olsa da çekirdek OnePlus topluluğu, bu kararın gecikmesine yol açtı.

Her iki şirket de BBK Electronics‘in alt markaları. Bu birleşme, iki şirketin güçlü yanlarını birbirleriyle paylaşması açısından önemli. Haberimizin ilk paragrafında da belirttiğimiz gibi iki şirket geçtiğimiz aylarda ortak bir işletim sistemi için bir araya geldi.

Hindistan’daki çevrimdışı pazara, Samsung, Xiaomi ve Vivo gibi markalar hakim. OnePlus ve OPPO da bu çevrimdışı distribütörlerin birleşmesiyle pazara hakim olmak istiyor. Bu arada, birleşmenin sonucunda her iki markanın da daha fazla indirim yapacağı belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir