Eğer tuval konusunda pek de yetenekli değilseniz ve resimleri kendiniz çizemiyorsanız NVIDIA‘nın yeni yapay zeka programı Canvas sizin de hoşunuza gidecek.

Manzara tuvallerinizi tasarlayın

Basit fırça darbelerinizi ve titrek vuruşlarınızı güzel bir manzaralara dönüştüren yapay zeka destekli Canvas, MS Paint kullanıyormuş gibi bir resim çizmenize ve ardından da bunu daha gerçekçi gözüken bir tuval tasarımına dönüştürmek için yapay zekayı kullanmasına olanak tanıyan bu yeni uygulamayı Windows kullanıcıları ile paylaştı.

Canvas sayesinde hızlı bir şekilde arka planlar oluşturabilir ve fikirlerinizi görselleştirmek için fazladan zaman harcamayarak projenizi hızlandırabilirsiniz.

Programın içerisinde manzara çizimlerini özelleştirebileceğiniz birçok seçenek var. İlk olarak imlecinizi tuvale getirmeden önce çizim için bulut, kar, yağmur, kaya veya çimen gibi malzemeleri tuvalinize ekleyebilirsiniz.

Ayrıca işiniz bittikten sonra başka bir projede kullanmak amaçlı projenizi aşırı basit bir şekilde Photoshop‘a aktarıp çalışmanıza orada da devam edebilirsiniz.

NVIDIA böyle bir teknolojiyi ilk defa geliştirmiyor. 2019’da NVIDIA, benzer bir aracın tanıtım sürümünü kullancılar ile paylaşmıştı.

Sistem gereksinimleri

Bu programı kullanmak için ise sisteminizin iyi olması gerekiyor. Zira grafik kartınızın GeForce RTX, NVIDIA RTX, Quadro RTX veya Titan RTX serisinden olması gerekiyor. Sürücü sürümünüzün ise 460.89 veya sonrasında gelen sürümlerden birisi olması gerekiyor. Ayrıca işletim sisteminizin ise Windows 10 olması gerektiğini hatırlatalım.

Henüz betada olan Canvas programını bilgisayarınıza buradaki bağlantı ile indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here