Mobil

MIUI Lideri cevapladı: Kaç Xiaomi çalışanı iPhone kullanıyor?

Xiaomi’nin MIUI arayüzünü geliştirmekten sorumlu ekibinin Başkanı Jin Fan, şirket çalışanlarının çoğunlukla iPhone kullandığı söylentilerine cevap verdi. Geçtiğimiz günlerde Xiaomi çalışanlarının, yazılımsal hatalar nedeniyle MIUI’dan hiç keyif almadıkları ve bu sebeple iPhone’u daha fazla tercih ettikleri ileri sürülmüştü. MIUI Başkanı Jin Fan ise bu spekülasyonları yalanladı.

“Xiaomi, MIUI çalışanlarına dayatma yapmıyor”

MIUI Başkanı Jin Fan, çalışanlarına Xiaomi telefonları kullanma zorunluluğu getirmediklerini söyledi. Herkesin telefon seçiminde özgür olduğunu ve kısıtlama yapmadıklarını ifade eden Jin Fan, son 9 yılda kişisel olarak akıllı telefon tercihini Xiaomi’den yana kullandığını sözlerine ekledi.

MIUI çalışanlarının yüzde 95’inin Xiaomi telefon kullandığını açıklayan Jin Fan, geriye kalan dilimin ise iPhone’u tercih ettiğini dile getirdi. Jin Fan, küçük ekranlı ve kompakt cihazları sevdiği için kısa süre önce Xiaomi Civi modelini satın aldığını belirtti. Bu telefon ile genel kullanıcı deneyiminden son derece memnun olduğunun da altını çizdi.

Gizchina’nın haberine göre, Xiaomi telefon kullanan bir şirket çalışanı, iş hayatını kolaylaştıran önemli özellikleri gerekçe göstererek Xiaomi’den vazgeçemediğini söyledi. Çalışan, akıllı telefonu ile iş kartını, yemek kartını, banka kartlarını ve günlük hayatta ihtiyacı olan pek çok şeyi entegre edebildiğini belirtti. Ayrıca evindeki Mijia ekosistemine de kusursuz bağlanabildiğini söyledi.

MIUI Başkanı, sorunlar için özür dilemişti

MIUI Başkanı Jin Fan, Ağustos ayında MIUI 12 yazılımındaki hatalar için açıklama yaptı. Bir basın toplantısında konuşan Jin Fan, kullanıcıların beklentilerini karşılayamadıklarını kabul etti ve şirket adına tüm kullanıcılardan özür diledi.

Xiaomi şu anda MIUI 12.5 Enhanced Edition sürümünün dağıtımına devam ediyor. Android 12 tabanlı MIUI 13 güncellemesinin ise Xiaomi 12 serisiyle birlikte tanıtılacağı tahmin ediliyor. Popüler geliştirici Kacper Skrzypek’in iddiasına göre, V13.0.1.0.SLBCNXM yapı numarasına sahip MIUI 13 stabil sürümü hazır.