Mobil

Microsoft uygulamaları, Galaxy Z Fold 3 ve Flip 3 için güncellendi

Uzun süredir sızıntılarıyla haberlere konu olan Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3, Samsung’un dün düzenlediği Unpacked etkinliğinde resmiyet kazandı. Şık tasarıma ve daha gelişmiş özelliklere sahip olan bu cihazlar, şirketin üçüncü nesil katlanabilir telefonu olarak karşımıza çıktı.

Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3’ün piyasaya sürülmesinin ardından Microsoft, kullanıcı deneyimini daha iyi hale getirmek için çeşitli uygulamalarını katlanabilir telefonlarla uyumlu hale getirdi.

Microsoft Teams, Office ve Outlook uygulaması artık Z Fold 3 ve Flip 3 ile daha uyumlu

Normal akıllı telefonlara ek olarak Microsoft’un temel uygulamaları, Samsung’un katlanabilir telefonuna uyarlanacak şekilde güncellendi. Örneğin katlanabilir bir Galaxy telefonunuzda Microsoft Teams uygulaması artık, kullanıcılar alt tarafta görüntülü armalar yaparken ekranın üstünde de sunumları görüntülemelere olanak tanıyor.

İkinci olarak ise kullanıcılar bir arama sırasında paylaşılan beyaz tahtayı açabilir, ayrıca desteklenen cihazlarda çizim yapmak için S Pen kalemi kullanabilir. Bir diğer önemli uygulama olan Outlook ise, mobil sürümünde e-posta içeriğini bir tarafta ön izleme yaparken diğer tarafta da içeriği görüntülemeye izin veriyor.

Çoklu göre deneyimine odaklanan kullanıcılar, aynı anda birden fazla uygulamayı çalıştırmak için ”Çoklu Etkin” pencere özelliğinden yararlanabilir. Dün düzenlenen etkinlik sonrası Samsung mobil ürünlerden sorumlu Patrick Chomet, Exel ve PowerPoint’i açıp, ardından tabloları doğrudan sunuma kolayca sürükleyip bırakılabileceğine değindi. Bu işlevler kullanımı kolaylaştırırken, katlanabilir telefonlardaki office deneyimini de artıracak.

Microsoft ise bir blog yazısında, Galaxy Z Fold 3’ün çoklu görev yetenekleri konusunda ustaca olduğuna dikkat çekti. Ancak Z Fold 3 ve Z Flip 3 için hangi özelliklerin uygun olduğunu ve S Pen için optimizeleri açıklamadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir