Mobil

MediaTek Dimensity 7000’den süratli şarj sürprizi

Geçtiğimiz günlerde bazı özellikleri ortaya çıkan MediaTek Dimensity 7000 işlemci ile ilgili yeni bilgiler sızdırıldı. 5nm teknolojisi ile üretilecek Dimensity 7000, orta-üst segment cihazlara hızlı şarj avantajı sağlayacak.

Webio platformunda yeni teknolojiler ile ilgili bilgi paylaşan Digital Chat Station, bu kez de Dimensity 7000 işlemciyi paylaştı. Yakında tanıtılacağı tahmin edilen işlemci, sızıntılara göre beklentileri fazlasıyla karşılayacak.

MediaTek Dimensity 7000, 75W hızlı şarj teknolojisini destekleyecek

MediaTek, yeni işlemcisini rakibi Qualcomm’un Snapdragon 870 ile Snapdragon 888 işlemcisi arasında konumlandıracak. Özellikle Çinli üreticiler şirket, oldukça rekabetçi bir strateji ile karşımıza çıkacak.

Digital Chat Station tarafından sızdırılan bilgiler arasında yeni işlemcinin 75W hızlı şarj teknolojisini destekleyeceği de yer alıyor. İşlemci, RAM ve depolama gibi teknik özellikler ile birlikte batarya teknolojileri de satın alma kriterlerini etkileyen faktörler arasında.

Yenilenmiş Dimensity 1200 olarak adlandırılan işlemcide Arm Cortex-A78 ve Arm Cortex-A55 çekirdeklerin yer alacağı tahmin ediliyor. Henüz kullanılacak çekirdeklerin saat hızları bilinmiyor.

Dimensity 1200 işlemci, 200 Megapiksel desteğine sahip. Yeni işlemcinin de en az 200 Megapiksel desteği ile geleceği belirtiliyor. Ayrıca gece çekimlerinde ve yapay zeka destekli fotoğraf çekimlerinde Dimensity 1200 işlemciden daha iyi performansa sahip olacağı tahmin ediliyor.

Dimensity 9000 işlemcide Bluetooth 5.3 teknolojisi ile karşımıza çıkan MediaTek, orta-üst segment rekabetini artırmak için Dimensity 7000 işlemcide de aynı teknolojiyi kullanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir