Logitech’ten Steam Deck rakibi konsol! İşte fiyatı

Buluttan oyun oynama hizmetleri son yıllarda hayli süratli büyüdü. Logitech ise yalnızca bulut üzerinden oyun oynama fırsatı sunan yeni bir el konsolu geliştirdi. İşte Steam, GeForce Now ve Xbox Cloud dayanaklı Logitech G Cloud Handheld özellikleri ve fiyatı.

Bulut oyuna özel Logitech G Cloud Handheld

Logitech G Cloud Handheld ayrıntıları ortaya çıktı. Logitech Lider Yardımcısı ve Genel Müdürü Ujesh Desai’nin açıklamasına nazaran yeni konsol, sadece bulut oyunlarına adanmış bir aygıt olacak. Steam Deck’e kıyasla çok daha uzun batarya ömrü sunacak G Cloud Handheld, “özel bir ekran” ile geliyor.

7 inçlik 1080p 16:9 HD dokunmatik ekrana sahip olan el konsolu, 60Hz yenileme suratına sahip olacak. Şirketiin açıklamasına nazaran ayrıyeten haptik ve jiroskop dayanaklı denetimlere yer verecek. 17 Ekim’de erişilebilir olacak G Cloud Handheld, 350 dolar fiyat etiketine sahip. Ön sipariş kapsamında eseri satın alanlara ise 50 dolarlık indirim sağlanıyor.

Steam Deck’e rakip olarak tasarlanan Logitech G Cloud Handheld, batarya performansıyla dikkat çekecek. Ayrıntılı bilgiler verilmemiş olsa da, tek şarjla 12 saat boyunca kullanılabileceği belirtildi. Lakin oyunların buluttan (yani internet üzerinden) oynanacağını hatırlatmak gerekiyor.

İşlemci ve bellek boyutu değerli olmasa da, sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 720G yonga setinden gücünü alacağını belirtelim. Ayrıyeten 64GB dahili depolamaya ve MicroSD kart dayanağına sahip olacağı bildirildi.

G Cloud Handheld Nvidia GeForce Now ve Xbox Cloud Gaming üzere tanınan bulut oyun servislerini destekleyecek. Xbox Game Pass Ultimate’in tüm avantajlarına ve ayrıyeten Steam Link ile Steam kütüphanesine erişim imkanı sunacak.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Amazon Prime Gaming, 600 TL’lik oyunları fiyatsız veriyor!

Amazon Prime Gaming, ocak ayı için 6 adet oyunu fiyatsız veriyor. Kelam konusu üretimler, toplamda 600 TL pahasında.

Bethesda’dan Starfield çıkış tarihi açıklaması geldi!

The Elder Scrolls ve Fallout serilerinin imalcisi olan Bethesda, Starfield çıkış tarihi ile ilgili yeni bir bilgi paylaştı. İşte ayrıntılar…

Steam yeni yılın birinci raporunu paylaştı! İşte en çok satan oyunlar

SteamDB, haftanın en çok satanlar listesini güncelledi. Steam Deck tekrar listeye damga vurdu. İşte en çok satan oyunlar!