Lenovo, bugün güçlü ve kompakt en yeni Intel ve NVIDIA bileşenlerine sahip 4. nesil amiral gemisi ThinkPad X1 Extreme dizüstü bilgisayarını tanıttı. Ayrıca şirket, tanıtımda AMD işlemcili yeni bir ThinkPad Yoga ve çeşitli aksesuarlarını da tanıttı.

Lenovo ThinkPad X1 Extreme özellikleri

Yenilenen 4. nesil ThinkPad X1 Extreme, ThinkPad modellerinin içindeki en güçlü model olmaya aday gibi görünüyor. Ayrıca, karbon fiber gövdesi ile de oldukça hafif ve şık bir görünüm sağlıyor. Yeni ThinkPad 1.81 kg ağırlığa sahip. Modelin oldukça ince olması ve içerisinde çok güçlü bir ekran kartının olması sebebiyle de yenilenen bir soğutma tasarımı karşımıza çıkıyor.

Yenilenen ThinkPad X1 Extreme için konfigürasyon seçenekleri

Yeni ThinkPad, 64 GB’a kadar DDR4 bellek, iki adet 2 TB M.2 PCIe Gen 4 SSD desteği ve 10,7 saate kadar pil ömrü sağlayan 90 Wh yeni nesil batarya seçenekleri satın alınabilir. Diğer özellikler arasında WiFi 6E ve isteğe bağlı 5G Kablosuz WAN, fiziksel kamera deklanşörlü FHD veya FHD kızılötesi kamera, Dolby Atmos Hoparlörler ve parmak izi okuyucu da bulunuyor.

ThinkPad X1 Extreme’i kimler almalı? 

Yenilenen ThinkPad içerik üreticileri, yazılımcılar ve performans isteyen diğer kullanıcılar için ideal bir bilgisayardır. Yüksek taşınabilirliği ve iddialı özellikleri ile de ön plana çıkıyor.

ThinkPad X1 Extreme’in yanında çeşitli aksesuarlar ve alternatifler de sunuluyor. Bunlardan ilki ThinkVision M15 monitör olarak karşımıza çıkıyor. Eğer bilgisayarınızda ikinci bir monitöre ihtiyaç duyuyorsanız ve taşınabilir olmasını istiyorsanız ThinkVision M15 bu konuda gayet iyi bir iş çıkarabilir. Type-C ile bağlantı sağlanan monitöre sadece kendi bilgisayarınızı değil, uyumlu diğer aygıtları da bağlayabiliyorsunuz.

Ailenin yeni AMD Ryzen mimarili bilgisayarı da tanıtıldı

Lenovo, AMD Ryzen 5000 serisi ile birlikte sunulan ThinkPad L13 dizüstü bilgisayar, L13 Yoga Gen 2 ve L13 Gen 2 modellerini de tanıttı. Tanıtılan modellerin her ikisinde de AMD Radeon dahili grafik birimi, 16 GB‘a kadar DDR4 bellek, gizlilik için kapatılabilen HD web kamerası (Kızılötesi destekli), 1 TB PCIe SSD depolama alanı ve 13,3 inç, 300 nit FHD ekran seçeneği bulunuyor.

Bir diğer aksesuar ise son dönemde pandeminin etkisi ile sıklıkla yaptığımız toplantı ya da video görüşmelerde bize oldukça kolaylık sağlayacak ThinkVision MC50 webcam oluyor. 1080P kayıt imkanı sunan yüksek kaliteli kamerası olarak karşımıza çıkıyor. Yeni MC50 yerleşik çift gürültü önleme ve döndürme işlevi gibi bir sürü yeni özellik ile karşımıza çıkıyor.

Diğer öne çıkanlar arasında Lenovo Go kablosuz fare, 14 inç’e kadar dizüstü bilgisayarlar için Lenovo Go kablosuz şarj kiti, birkaç Lenovo Go şarj kiti ve powerbank ürünleri, Lenovo Go kablolu ve kablosuz kulaklıklar ve Lenovo Go ANC kulak içi kulaklıklar yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here