Mobil

iPhone 14’ün ekranıyla ilgili sevindiren gelişme!

Apple, piyasaya sunduğu teknolojik cihazlarıyla birçok kullanıcının ilgisini çekmeyi başarıyor. Özellikle kendi işletim sistemi sayesinde diğer cihazlarda bulunan işletim sistemlerine karşı alternatif sunması şirketi başarılı kılıyor.

Apple, 2022 yılının sonbaharında yeni iPhone 14 serisini tanıtmaya hazırlanıyor. Tanıtıma yaklaşık 9 ay olmasına rağmen cihazlarla ilgili bazı teknik detaylar sızdırıldı. İddialara göre Apple, iPhone 14’ün ekranı ile kullanıcıları sevindirebilir.

iPhone 14, 120 Hz ekran yenileme hızına sahip olabilir!

Ortaya çıkan yeni iddialara göre Apple, kullanıcılarına iPhone 14 ile 14 Pro’nun ekranları arasında büyük farklar sunmayacak. Sonbaharda tanıtılacak tüm iPhone 14 modellerinde 120 Hz ekran yenileme hızı ve ProMotion teknolojisi bulunacak. ProMotion teknolojisi bizlerin karşısına iPhone 13 Pro‘da, iPad Pro’da ve yeni nesil MacBook Pro’larda çıkmıştı.

Bu sayede kullanıcıların sadece daha iyi bir ekran alabilmek için 999 dolar fiyat etiketine sahip olması beklenen iPhone 14 Pro almasına gerek kalmayacak. Bunun dışında ProMotion teknolojisi sayesinde iPhone 14’ün güç tasarrufu artacak ve cihazların pilleri daha uzun süre dayanabilecek. Bu duruma ProMotion’ın sunduğu değişken ekran hızı teknolojisi yardımcı olacak.

iPhone 14 serisinin RAM’leri de sızdırıldı!

iPhone 14 serisinin RAM’leri de tanıtıma yaklaşık 9 ay kala ortaya çıktı. Geçen seneye göre baz modellerde RAM miktarı 4 GB’dan 6 GB’a çıkarılacak. Bunların dışında 14 Pro modellerinde ise 6 GB RAM sabit kalacak. Yeni iPhone 14 serisindeki tüm cihazlar 6 GB RAM ‘e sahip olmuş olacak. Aşağıdaki listeden geçen sene ve bu sene tanıtılacak serilerdeki RAM’leri bulabilirsiniz.

  • iPhone 13 Mini: 4GB
  • iPhone 13: 4GB
  • iPhone 13 Pro: 6GB
  • iPhone 13 Pro Max: 6GB
  • iPhone 14: 6GB
  • iPhone 14 Max: 6GB
  • iPhone 14 Pro: 6GB
  • iPhone 14 Pro Max: 6GB

iPhone 14 serisinin yeni bir ekran tasarımına sahip olması bekleniyor. Cihazlar, sonbahar ayında düzenlenecek Apple Event ile tanıtılacak. Peki, sizin düşünceleriniz neler? Sizce iPhone 14 serisi nasıl olacak? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi unutmayın.