iPhone 14, performansıyla yüz güldürmeyebilir!

Her yıl yeni bir iPhone ile karşılaşıyoruz ve her yıl az ya da çok yenilik eklenmiş oluyor. Geçen hafta tanıtılan uygun fiyatlı iPhone SE, tasarım olarak aynı kalsa da iç güzelliğine bir şeyler eklemişti. Bu yıl tanıtılacak ikinci iPhone olması beklenen iPhone 14, sunacağı performans ile herkesin yüzünü güldürmeyebilir. Güvenilir analist Ming-Chi Kuo’nun raporuna göre performans konusunda ciddi bir ayrım olacak.

iPhone 14, ana modelde iPhone 13 çipini kullanacak

Apple, son yıllarda tanıttığı her yeni iPhone’da yeni bir çipi de tanıttı. iPhone 11’de Bionic A13, iPhone 12’de Bionic A14 ve iPhone 13’te Bionic A15 mevcut. Ancak bu yılın sonunda tanıtılacak olan iPhone 14, Bionic A16 ile gelmeyecek. Yalnızca Pro modelde A16 çipini göreceğiz. Bu da yeni neslin ana modelini, iPhone 13 ile aynı performansta tutuyor. Buna ek olarak, kamera da büyük oranda aynı kalacak. Tesellimiz ise tüm modellerde 6GB RAM’in olacağının söylenmesi.

Ancak şunu söylemeliyiz ki, iPhone 13’te bulunan Bionic A15 çipi gayet yeterli. Elbette profesyonel içerik üreticileri ve oyuncular için daha yüksek performans her zaman bir artı oluyor. Ancak her yıl yeni bir çipin gelmesi, cihazın fiyatını da etkilediği için kullanmayacağınız bir performansı satın almış oluyorsunuz. iPhone 11 gibi eski cihazların dahi günümüzde son derece iyi performans sunmasının nedeni bu.

Eğer en iyi performansı istiyorsanız bu yıl bir iPhone 14 Pro satın almanız gerekecek. Yaşanacak bu değişiklikle birlikte Pro modelin kamera konusunda ana modele attığı fark da muhtemelen artacaktır.

Eylül ayı yaklaştıkça, iPhone 14 ile ilgili bilinenler de artacaktır. Eğer yeni nesilde yeni bir işlemci görmezsek, iPhone 14 alır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram’dan yeni tasarım! Bu sekme artık olmayacak

Tanınan toplumsal medya platformu Instagram, Mağaza hizmetinde değişikliğe gidiyor. Açıklamaya nazaran Mağaza butonu artık olmayacak.

Xiaomi 13 serisi küresele ne vakit gelecek?

Geçen ay tanıtılan Xiaomi 13 serisinin küresel versiyonları IMEI data tabanında ortaya çıktı. Pekala telefonlar küresele ne vakit gelecek?

Global pazarda yer alacak Meizu 20 serisinin özellikleri ortaya çıkıyor!

Akıllı telefon dünyasında Çinli şirketlerin hatırı sayılır bir yükselişi bulunuyor. Bunlardan birisi olan Meizu, Meizu 20 serisiyle geliyor.