ABD’li şirket Apple, yıl sonuna doğru merakla beklenen iPhone 13 serisini piyasaya sürecek. Serinin çıkış tarihi yaklaştıkça telefonlar hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde iPhone 13 Pro modelinin bir maketi sızdırılmıştı. Bu sayede akıllı telefonun tasarımı ile ilgili ciddi bilgi sahibi olmuştuk. Bugün ise Unbox Therapy adlı bir Youtube kanalı, serinin en büyüğü iPhone 13 Pro Max modelinin maketini ortaya çıkardı.

iPhone 13 Pro Max modeli ile çentikler küçülüyor

iPhone X modeli ile birlikte kullanılmaya başlanan çentik, ilk başlarda kullanıcılar tarafından olumlu geri dönüşler alsa da son zamanlarda eleştirilmeye başlandı. Bunun nedeni ise şüphesiz iPhone rakibi Android cihazların daha şık ekran tasarımlarına geçmiş olması.

Unbox Therapy tarafından yayınlanan maket videosu, iPhone 13 Pro Max modelinin tasarımı ile ilgili ciddi bilgiler veriyor. Buna göre, iPhone 13 Pro Max modeli ile çentikler küçülecek. Çentikler iPhone 12 Pro Max modeline kıyasla oldukça küçük görünüyor.

Videoda öne çıkan bir başka detay ise iPhone 13 Pro Max maketinde kullanılan kamera lenslerinin büyüklüğü oldu. Eğer tasarımı doğru ise iPhone 13 Pro Max, daha büyük kamera lensleri ile gelecek. Bu da dijital kamera sensörlerine daha fazla ışık gireceğinden daha kaliteli fotoğraflar çekeceği anlamına geliyor.

Gelen bilgilere göre iPhone 13 Pro Max, iPhone 12 Pro Max’e göre daha ağır olacak. Öte yandan iPhone 13 Pro Max maketinde ahizenin biraz daha yukarıya alındığını söyleyebiliriz. Bunun dışında herhangi bir tasarımsal farklılık görünmüyor.

Bu tür telefon maketleri, genellikle doğru bilgiler veriyor. Özellikle iPhone maketleri, genellikle Apple tedarik zinciri kaynakları tarafından sızdırılmış bilgiler doğrultusunda tasarlanıyor.

Siz iPhone 13 Pro Max tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here