Sosyal medya şirketleri, her geçen gün platformlarını yeni özelliklerle güncelleyerek zengin bir hale getiriyor. Bunların arasından özellikle WhatsApp, Instagram ve Twitter, sürekli olarak farklı bir yeniliğiyle gündeme geliyor.

Bilindiği üzere Instagram, son birkaç haftadır hem yeni işlev hem de gizlilik tarafında epey çalışmalar yapıyor. Şirket halihazırda yeni özellikleri test ederken, bugün kullanıcıların seveceği bir başka yeniliğin de resmi duyurusunu yaptı. Yapılan açıklamaya göre sosyal medya devi, canlı yayın için iki yeni özelliğini yakında kullanıcılarla buluşturacak.

Instagram, canlı yayın zamanlama ve alıştırma modunu duyurdu

Instagram, şu anda dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarının başında yer alıyor. Kullanıcılar bu platform üzerinden; hikayeler paylaşıp, post atıp ve canlı yayın gibi onlarca işlem yaparak vakit geçiriyor. Ancak Facebook’a ait olan bu uygulamanın bazı eksikleri var. Örneğin YouTube gibi platformlarda gördüğümüz canlı yayın zamanlayıcısı Instagram’da yer almıyordu.

https://twitter.com/instagram/status/1448351873488998400

Neyse ki uzun bir aradan sonra Instagram, beklenen canlı yayın özelliğini resmi olarak duyurdu. Kullanıcılar artık 90 güne kadar canlı yayınlarını zamanlayabilirken, takipçiler ise bu yayına bağlı olarak hatırlatıcılar oluşturabilecek. Kısaca sistem YouTube’a benzer şekilde çalışacak.

Sadece bu kadarıyla da sınırlı değil. Canlı yayın zamanlamalarına ek olarak ‘alıştırma modu’da’ yine farklı özelliklerden bir tanesi. Instagram’ın açıklamalarına göre kullanıcılar alıştırma modu sayesinde, planlanan canlı yayın öncesinde yayını test etmek için erkenden katılım sağlayabilecek. Bu sayede canlı yayını yapacak kişi hem bağlantı kontrolü, hem de sağlıklı bir canlı yayını deneme fırsatına sahip olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here