Haberler

Huawei Watch 3 serisinin Türkiye çıkış tarihi belirli oldu

Huawei, bugün düzenlenen bir basın toplantısında kısa süre önce globalde duyurulan ürünlerini tanıttı. Oldukça fazla üründen bahsedilen toplantıda HarmonyOS, Watch 3, MatePad11, FreeBuds 4 ve MateView isimli yeni monitör kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Bu ürünler arasında özellikle Huawei Watch 3 serisi akıllı saatler dikkatleri üzerine çekti. Hem donanım hem de yazılım konusunda geliştirmeler yapan şirket, giyilebilir teknoloji pazarının lideri olmak için oldukça sıkı çalışıyor.

Huawei Watch 3 serisi özellikleri

Kısa süre önce Watch 3 serisini tanıtan şirket, bu ürünlerdeki pil süresi, zarif tasarım, akıllı etkileşim ve sağlık yönetimine vurgu yapıyor. Buna ek olarak safir cam, titanyum gövde ve seramik kaplamada da bu saatte karşımıza çıkıyor. Ancak şirket bu yenilikleri yaparken donanımsal gelişmeleri de ihmal etmedi.

Huawei Watch 3 serisi, 1.43 inç AMOLED bir ekranla gelecek. Bu saat 60Hz yüksek tazeleme hızına, 326 PPI ve 1000 nits parlaklık oranıyla geliyor. Ayrıca yeni saatte ekran uçtan uca olduğundan dolayı dönen çerçeve yer almıyor. Saat, kauçuk, deri ve metal olmak üzere birkaç farklı stilde kullanıcılar ile buluşacak. Aynı zamanda

Huawei Watch 3 aktivite takibi için kalp atış hızı takibi, Sp02 sensörü ve uyku tabiki dahil olmak üzere önceki modellerle aynı sensörlerin çoğuna sahip. Ancak tüm bunlara ek olarak sıcaklık sensörü ve uyku takibi de bu üründe yer alacak. Şirket bu sensörün gün boyunca cildinizin sıcaklığını sürekli olarak takip edebileceğini ifade ediyor.

eSIM desteği ile birlikte gelen Huawei Watch 3 serisi, herhangi bir cihaza bağlı olmadan da çalışabilecek.  Bu sayede saatten doğrudan sesli arama ve Huawei’nin MeeTime hizmeti aracılığıyla görüntülü aramalar için destek sunacak. Saat, normal kullanımda 5-7 gün arası kullanım ömrü sunarken, ultra pil modu ile 21 güne kadar çıkacak. Ayrıca cihaz doğrudan AppGallery’e bağlı olacak ve telefondan bağımsız güncelleme yapabilecek.

Huawei Watch 3 serisi fiyatı

Watch 3 Pro ve Watch 3 şeklinde iki farklı ürün satışa sunan Huawei, bugün itibariyle ürünlerinin çoğunu satışa çıkarmış durumda. Ne yazık ki şirket, Ağustos ayında kullanıcıyla buluşacak olan Watch 3 serisi akıllı saatler hakkında fiyat bilgisi paylaşmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir