Huawei’nin Nisan ayında yeni bir lansman düzenleyerek P50 serisinin tanıtması bekleniyor. Ancak son çıkan haberler şirketin bu lansmanı Haziran ayına erteleyeceğini gösteriyor. Fakat bu, telefonların sızıntıları hakkındaki gerçeği değiştirmiyor. Zira Huawei P50 modeli bugün net net haliyle ortaya çıktı.

Daha önce çeşitli render görüntüleriyle sızdırılan Huawei P50, şimdi ise tamamen hazır hale geldiğini gösteren yeni görselleriyle gün yüzüne çıkıyor.

Harmony OS 2.0 çalışırken görüntülendi

Huawei P50 tasarımı netleşti

Çin’in sosyal ağ weibo’da paylaşılan görüntüler, Huawei’nin yeni amiral gemisinin tasarımını bir kez daha gösteriyor. Paylaşılan resimlere göre Huawei P50, ön tarafında delikli bir tasarıma sahip tam ekranla gelecek. Ek olarak cihazın ekran/gövde oranı da son derece yüksek bir oranda olacak.

Telefonun arka tasarımı ise önceki sızıntılarla uyumlu. Aşağıdaki resimde de gördüğünüz üzere Huawei P50’nin arkasında oval tasarımda bir modül yer alacak. Bu modülün içerisinde ise alışagelmediğimiz çift ana kamera kurulumu olacak.

Huawei’nin yeni amiral gemisinde kullanacağı kameralar pek çok kez ortaya çıktı. Buna göre Çinli üretici yeni P50 serisinin standart modelinde IMX800 sensörü tercih edecek. Ayrıca şirket RYYB düzenlemeleriyle gece çekimlerini de ileri seviyeye taşıyacak.

Huawei’nin en iddialı modeli olması beklenen P50 Pro Plus, insan gözü gibi odaklamayı başaran güçlü bir sıvı lens teknolojisiyle gelecek. Bu, şu an sadece Xiaomi’nin Mi Mix Fold modelinde mevcut. Ancak Huawei’nin amiral gemilerinde de sıvı lens teknolojisini görmekte imkansız değil.

Öte yandan Huawei, P50 serisinin lensleri için Leica ile işbirliğini sürdürmeye devam edecek. Leica, özellikle renk tonlarında bu sene büyük iyileştirmeler yapacak.

Donanım açısından ise Huawei’nin yeni amiral gemilerinde üç farklı yonga seti kullanılacak. Bunlardan Huawei P50 Kirin 9000L işlemciden güç alırken; P50 Pro Kirin 9000E ve P50 Pro Plus ise Kirin 9000 yonga setinden güç alacak.

Şimdilik P50 serisi hakkında çıkan haberler bu kadar. Kullanıcıların merakla beklediği bu telefonlar, en geç Haziran ayında çıkacaktır diye tahmin ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here