Huawei FreeBuds 5i inceleme!

Huawei, en yeni TWS kulaklıkları ve geçen yılki FreeBuds 4i’nin halefi olan FreeBuds 5i modelini geçtiğimiz yaz tanıttı. Bugün ise etraftaki her şeyi yok eden Huawei FreeBuds 5i inceleme görüntüsü ile karşınızdayız.

Huawei FreeBuds 5i inceleme

Huawei FreeBuds 5i satın almak için buraya tıklayın

Huawei FreeBuds 5i, kulaklığın tam olarak oturduğundan emin olmak için kulak kanalına tam oturur. Silikon kulaklık başlıkları ile hafif bir dizayna sahiptir. Kulaklıklar, 42 dB’ye kadar birleşik aktif gürültü engelleme özelliği sunar. Kulaklıklar çıkarıldığında oynatma duraklatılır ve tekrar takıldıktan sonra devam eder. Oynatma/duraklatma ve aramaları yanıtlama yahut sonlandırma üzere şeyler için kulaklığın yan tarafındaki dokunmatik denetimlerle kontrol edilebilirler.

Ayrıca FreeBuds 5i, birinci eşleştirmeden sonra akıllı telefonla otomatik olarak eşleşir. Müziği Oynat/Duraklat ve Davetleri Cevapla/Bitir için dokunma denetimine sahiptir. Müziği çalmak/duraklatmak/değiştirmek yahut aramalar için sol yahut sağ kulakiçi kulaklıklara iki kere dokunabilirsiniz. Etkin Gürültü Tedbire (ANC), tomurcuklardan birine uzun mühlet basılarak etkinleştirilebilir.

Pil ömrüne gelince, Huawei FreeBuds 5i, kulaklıklarda 55mAh pillere ve şarj kutusu için asgarî 410mAh kapasiteye sahip. Şirket, kulaklıkların ANC özelliği kapalıyken 28 saat, ANC açıkken ise şarj kutusuyla birlikte kullanıldığında 18,5 saat dayanabileceğini argüman ediyor.

ANC olmadan 7,5 saate kadar ve ANC aktifken altı saate kadar pil ömrü sunarlar. Kutunun içindeyken kulakiçi kulaklıkların şarj olması bir saat sürerken, kutunun şarj olması 110 dakika sürüyor. FreeBuds 5i, 10 mm dinamik şoförlere sahiptir ve Hi-Res Wireless sertifikalıdır. Son olarak, kulaklıklar irtibat için Bluetooth v5.2’yi dayanaklar ve IPX 4 suya sağlamdır.