Sony’nin 2017 yılında PS4 konsoluna özel olarak piyasaya sürdüğü Horizon Zero Down, oyunseverlerden tam puan almayı başardı. Kısa sürede ciddi satış rakamlarına ulaşan video oyunu, hayranlarının yoğun ilgisinin üzerine 3 yıl sonra PC platformu için de çıkış yaptı.

Öte yandan, serinin merakla beklenen ikinci oyunu Horizon Forbidden West ile ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. Dün gece düzenlenen State of Play etkinliğinde paylaşılan bir oynanış videosu, oyunseverleri mest etmeyi başardı.

14 dakikalık oynanış videosu grafikleri ile dikkat çekiyor

Yayımlanan oynanış videosu üst düzey grafikleri ile dikkat çekiyor. Oyunda kontrol ettiğimiz Aloy karakterini ile kıyamet sonrası güzel bir sahil yerleşiminde dev hayvan benzeri makinelere ve bazı insan düşmanlarına karşı savaşırken görüyoruz.

Horizon Forbidden West’in oynanış videosunda gözümüze çarpan ilk detay dövüş mekanikleri olmuş. İlk oyuna göre iyileştirilen dövüş mekanikleri, oyunculara eğlenceli anlar yaşatacak. Diğer yandan, Aloy karakterinin kullandığı dalış maskesi ve yelken kanatı gibi araçlarda oyuna eklenen yeniliklerden bazıları.

Serinin ilk oyunu Horizon Zero Down’da olduğu gibi, bu oyunda da hem insan hem de makine düşmanlarınıza karşı fazlaca ok atma imkanınız olacak. PS5 konsolu üzerinden yayımlanan oynanış videosu, gerçekçi grafikleri ile kısa sürede gündem olmayı başardı. Bunun dışında oyunun PS4 konsolu için de çıkış yapacağını belirtelim.

Merakla beklenen Horizon Forbidden West’in ne zaman çıkış yapacağı ise şu an için net değil. Ancak, daha önce oyunun geliştirici firması Guerrilla’nın 2021 yılında oyunu çıkarmayı hedeflediğini söylediğini de hatırlatalım. Bu nedenle oyunun 2021 yılının sonlarına doğru, en geç 2022 yılında piyasaya sürüleceğini söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here