Oyun

Half-Life 2 Remake konsepti ağızları açık bıraktırdı!

Valve’ın ünlü bilim kurgu-aksiyon oyunu Half-Life 2, Unreal Engine 5 ile yine tasarlandı. Half-Life 2 Remake görüntüleri, serinin takipçilerini kendisine hayran etmeyi başardı. Oyundaki klasik sahneleri Unreal Engine 5 ile makyajlayan konsept çalışması, oyunculardan büyük alkış aldı.

Unreal Engine 5’li Half-Life 2 Remake nasıl görünüyor?

Son vakitlerde yaptığı konsept çalışmalarıyla isminden kelam ettiren YouTube kanalı TeaserPlay, artık de Half-Life 2’yi elden geçirdi. YouTuber, 18 yaşındaki aksiyon oyununun Unreal Engine 5 ile tasarlansaydı nasıl görüneceğini ortaya koydu.

Valve, Half-Life 2’yi kendi oyun motoru olan Source ile geliştirdi. Birinci olarak 2004 yılında oyuncularla buluşan üretim, duyurulduğu tarihten sonra çeşitli platformlarda yine yayınlandı. 18 yıl sonra bile, Valve’ın Half-Life 3 üzerinde çalışmadığını biliyoruz. Şirketin en yeni Half-Life oyunu, VR için sunulan Half-Life: Alyx idi.

Valve yeni bir Half-Life üzerinde çalışmıyor olsa da, oyuncuların konsept görüntüleri ilgi uyandırmayı başarıyor. TeaserPlay tarafından Unreal Engine 5 ile hazırlanan Half-Life 2 Remake görüntüsünde, Gordan Freeman ve G-Man yenilenmiş imgelere sahip.

Videoda klasik yerlere ek olarak çağdaş düşmanlar, Gordon’ın levyesi, Gravity Gun ve üzere ikonik öğelere de yer verilmiş. 2 dakikalık görüntü, 18 yaşındaki Half-Life’ın değerli kısımlarını günümüz teknolojisine uyarlıyor.

Yine de bu çalışmanın bir konsept olduğunu, yani yalnızca oyuncular tarafından tasarlandığını unutmamak gerekiyor. Valve’ın son vakitlerde Portal gibisi Aperture Desk Job isimli bir oyun ve Steam Deck el konsolu üzerinde çalıştığını biliyoruz.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!