Mobil

Güncelleme yolda: Okurken kaybolan tweet’lere son!

Twitter, her zaman boş vakitlerimizi değerlendirmek için eğlenceli bir yol oldu. Uygulamada gerek eğlenmek, gerek gündemi takip etmek, gerekse de bilgi edinmek gibi birçok konuda bize içerikler sunan Twitter hesapları mevcut. Fakat kullanıcıların çoğu, bir tweet’i okurken tam ortasında akışın yenilenmesinden şikayet ediyor. Twitter, bu sinir bozucu duruma el atıyor.

Son dönemlerde yeni fonksiyonlar getirmek konusunda sıkı çalışan şirket, bu kez okurken kaybolan ve asla bulunamayan tweet’ler için çözüm niteliğinde bir özellikle karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde, web uygulamasındaki bu problemi çözen Twitter, artık mobil kullanıcıları için de bir güncelleme getiriyor. İşte ayrıntılar…

Tweet’ler artık okurken kaybolmayacak

Twitter, takip ettiğiniz kullanıcılar yeni bir tweet attığında kendiliğinden akışı yeniliyor. Bu da bazen okuduğunuz tweet’in yarıda kalmasına sebep oluyor. Üstelik sayfayı aşağı kaydırsanız bile, çoğu zaman yarım kalan yazıyı bulmak pek mümkün olmuyor.

Twitter, Eylül ayında bir açıklama yapmış ve kullanıcıların şikayetçi olduğu bu problemin farkında olduğunu söylemişti. Sonrasında bunu düzeltmek için çalışmalara başladı. Şirket, geçen hafta uygulamanın masaüstü versiyonunda bu sorunu çözeceğini duyurdu ve Pazartesi günü itibariyle web uygulaması, akışı kendiliğinden yenilemeyi bıraktı.

Şimdi ise, mobil için de bu özelliği getirmeyi planlayan şirket, masaüstü uygulamasındaki gibi bir güncelleme üzerinde çalıştığını resmi hesabından duyurdu. Öncelikle iOS cihazlarının aldığı güncellemenin, çok yakında Android cihazlara da gelmesi bekleniyor. Yakın zamanda mobil kullanıcıların ana sayfaları da kendiliğinden akışı yenilemeyi bırakacak.

Çok yoğun bir dönem geçiren Twitter, güncellemeleri tam zamanlı olarak tüm cihazlara getirmekte zorlanıyor. Yeni gelen Twitter Blue, Süper Takip, Bahşiş Kavanozu gibi birçok özellik getiren şirket, kullanıcıları için en iyi deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Siz Twitter’ın getireceği, okurken yarım kalan tweet’lere son verecek özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir