Teknoloji geliştikçe akıllı telefonlarımız da güçleniyor. Bir zamanlar sadece arama ve mesajlaşma gibi basit işler için kullanılan bu cihazlar, şimdilerde yüksek grafik kalitesine sahip oyunları akıcı şekilde oynatabiliyor. Gelişen teknolojiye ayak uyduran mobil oyun stüdyoları, gün geçtikçe daha iyi görünen oyunlarla karşımıza çıkıyor.

Yeni oyunlar, pek çok reklamı da beraberinde getiriyor. Ancak kullanıcı çekmek için yapılan reklamlar, sık sık yanıltıcı öğeler içeriyor. Bu durumdan rahatsız olan oyuncular, istedikleri gibi bir mobil oyun bulmakta zorlanıyor. İşte tam da bu noktada devreye giren ShiftDelete, en iyi grafikli mobil oyunlar listesi ile sizlere yardımcı olacak.

En iyi grafikli mobil oyunlar Android & iOS

Battle Prime  (Android & iOS)
– Leo’s Furtune (Android & iOS)
The Elder Scrolls: Blade (Android & iOS)
– Oceanhorn 2 (iOS)
– Call of Duty Mobile (Android & iOS)
– NBA 2K21 (iOS)

1-Battle Prime

Listemizin ilk sırasında rekabetçi çevrimiçi deneyim sunan Battle Prime var. Üçüncü şahıs kamera açısıyla oynanan bu yapım, oldukça iyi kaplama ve ışıklandırma kalitesiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Counter Strike benzeri bir oynanış sunan Battle Prime, 6 VS 6 karşılaşmalara yer veriyor. Hem Android hem de iOS mağazasında bulunan oyun, ücretsiz şekilde indirilebilir.

2-Leo’s Fortune

Mobil oyunlar listemizin ikinci sırasında nispeten eski bir yapım olan Leo’s Fortune bulunuyor. Çıkışının üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala oldukça etkileyici grafiklere sahip olan yapım, ana karakterimiz Leo’yu kontrol ettiğimiz bir macerayı anlatıyor.

Etkileyici 2.5D grafikler sunan Leo’s Fortune, App Store‘da çıkış yaptığı yıl Apple Tasarım Ödülü’nün sahibi oldu. Daha sonra Android’e de gelen oyun şimdilerde PC, PS4 ve Xbox One için de oynanabilir durumda.

3- The Elder Scrolls: Blades 

The Elder Scrolls: Blades, Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen ücretsiz oynanabilen bir aksiyon ve rol yapma oyunudur. Zaman olarak Oblivion ve Skyrim’in arasında geçen oyun, manzaraları ve grafikleriyle adeta görsel bir şölen sunuyor.

Her mobil oyuncunun deneyimlemesi gereken The Elder Scrolls: Blades, App Store ve Play Store üzerinden ulaşılabilir durumda.

4- Oceanhorn 2

En iyi grafikli mobil oyunlar listemizin dördüncü sırasında, Apple Arcade servisinin bir parçası olan Oceanhorn 2 var. Cornfox & Bros tarafından Apple’a özel geliştirilen yapım, mobil cihazlarda tatlı bir RPG deneyimi sunuyor.

Gerçekçilikten uzak bir grafik tasarımı tercih eden oyun, buna rağmen şahane gözüküyor. Ne yazık ki sadece App Store‘da bulunan oyun, Android kullanıcıları tarafından oynanamıyor.

5- Call of Duty : Mobile

Call of Duty serisinin uzun zamandır beklenen mobil oyunu olarak piyasaya sürülen oyun, çıktığı günden bu yana hem Android hem de iOS mağazasında rekorlar kırıyor.

Oldukça etkileyici olan grafikleri bugün bile etkileyiciliğini sürdüren oyun, sık sık akıllı telefonların performans ölçümleri için kullanılıyor.

6-NBA 2K21

2K tarafından geliştirilen popüler basketbol serisinin son oyunu NBA 2K21, kısa süre önce mobil cihazlarımıza da geldi. Oldukça etkileyici grafiklere sahip olan mobil oyun, neredeyse gerçek NBA maçlarının görsel kalitesini sunuyor.

Şimdilik sadece Apple Arcade kütüphanesinden ulaşılabilir olan yapımın, kısa süre içerisinde Android‘e gelmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here