Oyun

Gözler Rockstar’da! GTA 6’nın çıkış tarihi için güçlü sav

Battlefield 2042 ve Call of Duty ile alakalı tutarlı sızıntılarıyla nam salmış ünlü YouTuber Tom Henderson geçtiğimiz hafta GTA 6 için flaş iddialarda bulunmuştu. Popüler içerik üreticisi, beklenen oyunun Rockstar Games çatısı altında en erken üç yıl sonra yayınlanacağını ileri sürmüştü.

GTA 6 haritası üzerine çarpıcı bir iddia ortaya atan Henderson, oyunun Vice City evreninde geçeceğini; ancak daha modern bir şehir anlayışıyla karşılaşacağımızı aktarmıştı. Şimdi bu iddiaları destekler nitelikte bir başka yorum da Bloomberg muhabiri Jason Schreier‘den geldi.

Bir isim daha GTA 6’nın çıkış tarihini doğruladı!

Twitter üzerinde dönen bir GTA 6 tartışması, Rockstar Games hayranlarını yeniden ayağa kaldırdı. Geçtiğimiz günlerde oyunun 2024 yılı ortalarında ya da 2025‘te yayınlanacağını paylaşan Henderson’a cevap olarak başlayan sohbet; Jason Schreier‘e kadar uzandı.

Schreier’e bu konudaki fikrini soran bir kullanıcı, gazeteciden şöyle bir yanıt aldı: “Neden herkesin GTA VI oyununun 2023’te geleceğini söylediğimi düşündüğünü bilmiyorum. Ancak Tom Henderson’ın oyun hakkında söylediği her şey, benim duyduklarımla da örtüşüyor.”

Bu tweet ile gözleri 2024 yılına çeviren Jason Schreier, aynı zamanda kendisine yapımın ne aşamada olduğu sorusuna da cevap getirdi. Bunu şimdilik tam olarak bilmediğini söylerken; Rockstar’ın halen daha geliştirme aşamasında olduğunu paylaştı. Bununla beraber sürekli olarak gelişen ve genişleyen bir haritanın da söz konusu olduğunu ekledi.

GTA 5: Enhanced Edition yakında piyasaya çıkacak

Rockstar Games’in şu anda bir başka odağı ise Grand Theft Auto V… Şirket 11 Kasım 2021’de PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için yayınlanacak GTA 5: Enhanced Edition üzerinde çalışıyor. Geliştiriciler bu versiyonla oyuna yeni özellikler getireceklerini ifade ediyor.

Yedi yıl önce piyasaya çıkan GTA 5 geçmişten günümüze 130 milyon kopya satarak kendi alanında liderliğini başarıyla koruyor. GTA 6’ya henüz daha vakit olsa da oyuncular gerek GTA Online, gerekse sonradan gelen güncellemelerle hala daha keyifle seriye bağlılığını göstermeye devam ediyor.

Peki ya sizin GTA 6’dan beklentileriniz neler? Bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir