Google giyilebilir cihazlara yönelik çeşitli hamlelerde bulunuyor. Bir süre önce yeni işletim sisteminin adını Wear OS 3 olarak belirleyen şirket, eski akıllı saat kullanıcılarına müjdeli bir haber verdi. Google’ın yaptığı açıklamaya göre Wear OS 2 işletim sistemini kullanan cihazlar Wear OS 3’teki bazı özelliklerden yararlanabilecek.

Google, Wear OS 2 işletim sistemini kullanan cihazların yanı sıra birkaç Snapdragon 4100 işlemcisini kullanan akıllı saatlere de destek sunacağını açıkladı. Böylece bu cihaz sahipleri de Wear OS 3‘ün birtakım özelliklerinden faydalanabilecek.

Wear OS 3’ün bazı özellikleri Wear OS 2’ye de geliyor

Google, Wear OS 2 çalıştıran cihazların Wear OS 3‘teki birtakım özellikleri kullanabileceğini açıkladı. Bunlar arasında gelişmiş mesajlaşma, üçüncü taraf widget‘ları ve genişletilmiş Google Pay desteği bulunuyor. Şirketin yaptığı farklı bir açıklamaya göre eski işletim sistemi ilerleyen haftalarda güncelleme alacak.


TicWatch Pro 3

Google, Mobvoi TicWatch Pro 3 ve TicWatch E3 modelleri gibi Snapdragon Wear 4100 işlemcisini kullanan cihazların da yeni işletim sistemine güncelleneceğini duyurdu.

Yeni işletim sisteminde birçok kozmetik ve işlevsel değişiklik var

Şu ana kadar çıkmış en yeni Wear OS 3 yazılımı Samsung ile birlikte geliştirildi. Samsung geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Galaxy Unpacked etkinliğinde de bu işletim sistemini kullanan Galaxy Watch 4 ve Watch 4 Classic‘i tanıttı.

Wear OS 3‘te önceki nesle göre birçok kozmetik ve işlevsel değişiklik bulunuyor. Bunlar arasında yeni YouTube Music uygulaması, güncellenen Google Haritalar ve yeni bir Mesajlar arayüzü yer alıyor.

Wear OS destekli uygulamalar Play Store’da öne çıkıyor

Google‘dan geçen ay Google Play Store hakkında bir açıklama geldi. Her ne kadar Wear OS uygulamaları Play Store’da mevcut olsa da pek kullanıcıların gözünün önünde değildi. Şirket artık Wear OS destekli uygulamaları daha çok göz önünde tutacak. Örneğin arama filtresinden sadece akıllı saatlere yönelik geliştirilen uygulamaları görebileceğiz.

Sizler Google‘ın Wear OS 2 kullanan cihazlara sunduğu destek hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here