Mobil

Google, Pixel 6 için Fotoğraf uygulamasına yeni özellik ekledi

Arama devi Google, kısa süre önce düzenlenen etkinlikte en iddialı akıllı telefonlarını tanıttı. Pixel 6 ve Pixel 6 Pro ile karşımıza çıkan üretici, Tensor işlemcileriyle yeni bir döneme resmen başladı. Yeni Pixel 6 serisinin piyasaya sürülmesiyle birlikte Google, temel uygulamalarına da bazı özellikler ekledi.

Android 12’nin de piyasaya çıkmasıyla revize edilen uygulamalardan Google Fotoğraflar, Pixel 6 serisi için yeni bir özelliğe kavuştu. Uygulamaya Magic Eraser isminde yeni bir işlev eklendi. Peki bu özellik neler sunuyor?

Google Fotoğraflar, Pixel 6 serisi için yeni bir özelliğe kavuştu

Google, Pixel 6 modellerinde kullanılabilecek pek çok özelliği açıkladı. Bunlardan biri, fotoğrafta yer alan dikkat dağıtıcı nesneleri kaldırmaya olanak tanıyan Magic Eraser isimli bir araç. Bu araç, Al teknolojisinden yararlanarak fotoğraftaki gereksiz nesneleri kaldırma işlevini görüyor.

Aslında Magic Ereser ismine önceden de aşinayız. Zira Google, birkaç yıl önce düzenlediği I/O etkinliğinde bu özelliği duyurmuştu. Şimdi ise uzun bir aranın ardından Pixel 6 ailesiyle birlikte Magic Eraser resmen hayata geçirildi.

Google Fotoğraflar uygulamasına gelen Magic Eraser; arka planda yer alan insanlar, elektrik hatları ve elektrik direkleri gibi dikkat dağıtan nesneleri algılayarak kullanıcıya bunu kaldırmayı önerecek. Sizler de tercihine göre bu araç sayesinde, söz konusu nesneleri arka plandan kaldırarak fotoğrafı daha sade bir hale getirebilirsiniz.

Peki Magic Eraser nesneleri otomatik olarak odaklamazsa ne olacak? Google’a göre bu araç, nesneyi otomatik olarak algılamadığı durumlarda kullanıcının tercihine göre de çalışabilecek. Yani dilediğiniz nesneyi manuel olarak daire içine alarak da kaldırabileceksiniz. Bunun içinde araç, makine öğreniminden yararlanacak.

Şu anda duyurusu yapılan bu özellik, 28 Ekim tarihinden itibaren Google Pixel 6 serisiyle birlikte kullanıma sunulacak. Ancak önceki Pixel modellerin ya da diğer Android telefonlara bu yeniliğin gelip gelmeyeceği bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir