Samsung dün gerçekleştirdiği Galaxy UNPACKED etkinliğinde bir dizi yeni ürününü tanıttı. Şirket, uzun süredir merakla beklenen Galaxy Z Fold3, Galaxy Z Flip3 akıllı telefonlarının ve Galaxy Buds kulaklığının ardından Galaxy Watch 4 akıllı saatini de vitrine çıkardı.

Tasarımının yanı sıra güçlü özellikleri ile de kullanıcıları memnun etmeyi başaran akıllı saat, bazı noktalarda da büyük hayal kırıklığı yarattı. Bugün ortaya çıkan yeni gelişmelere göre Galaxy Watch 4, özellikle iOS kullanıcılarını fazlasıyla üzecek.

Galaxy Watch 4 için iOS desteği olmayacak

Dün gerçekleştirilen Galaxy UNPACKED etkinliğinde iOS kullanıcılarını üzecek bu gelişmeden bahsedilmese de bugün ortaya çıkan bilgilere göre Galaxy Watch 4, iOS cihazları desteklemeyecek. 2016 yılından itibaren bu desteği kullanıcılara sunan Samsung’un neden böyle bir hamle yaptığı ise şu an için merak konusu.

iOS cihazların yanı sıra Android cihazlar için de bazı kısıtlamalar getiren Samsung, yeni akıllı saatin yalnızca Android 6.0 veya üzeri sürümleri çalıştıran telefonları desteklediğini açıkladı. Bunun yanı sıra şirket, Tizen işletim sistemini çalıştıran eski modellerin de iOS uyumluluğunu korumaya devam edeceğini açıkladı.

WearOS ile gelen ilk Samsung akıllı saat olan Watch 4 ile birlikte iOS cihazlara olan desteğin kesilmesi şirketin satış rakamlarına da yansıyacak gibi görünüyor. Diğer yandan Samsung’un ilerleyen dönemlerde iOS desteğini yeni akıllı saatlerine getirip getirmeyeceği ise şu an için bilinmiyor.

Galaxy Watch 4 özellikleri

Standart modelde 40 ve 44 mm, klasik modelde ise 41 ve 45 mm olmak üzere dört farklı versiyona sahip olan Galaxy Watch 4, AMOLED ekran teknolojisi ile kullanıcı karşısına çıkıyor. Exynos W920 işlemcisinden güç alan akıllı saat, 1.5 GB RAM ve 16 GB depolamaya sahip.

Bluetooth 5.0 ve Wi-Fi teknolojilerini de yapısında barındıran saat Spotify, Google Haritalar, Play Music gibi uygulamalar ile ön yüklü geliyor. Aynı zamanda vücudunuzdaki farklı değerleri yüzde 98 oranında doğru ölçebilme yeteneğine sahip olan saat, bu ölçümleri vücuda gönderdiği mikro akımlar sayesinde gerçekleştiriyor.

Bunun yanı sıra horlama sensörü, kandaki oksijen ölçümü, uyku analizi, düşme tespiti, tansiyon, adet döngüsü ve el yıkama hatırlatıcısı gibi dikkat çeken özelliklere de sahip akıllı saat, 2 saatten az bir sürede tam şarj olarak 40 saatlik bir kullanım süresi sunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here