Galaxy S23 Ultra, 12 megapiksellik ön kamerası ile tezli geliyor

Samsung’un amiral gemisi serisi için geri sayım başladı. Şirket, serinin en değerli oyuncusu Galaxy S23 Ultra’ya farklı bir değer veriyor. Sızıntılarıyla birçok özelliğinden haberdar olduğumuz model, özçekim kamerasıyla da isminden kelam ettirmek istiyor.

Galaxy S23 Ultra ön kamerası, “Pro” modu ve “Dual Pixel” teknolojisine sahip olacak

Bilindiği üzere Samsung, Galaxy S22 Ultra’nın ön kısmında 40 megapiksellik bir sensör kullanmıştı. Beklenen yeni modelde ise büyük bir düşüş yaşanacak. 50 megapiksel sensör yerini 12 megapiksel bir özçekim kamerasına bırakacak. Lakin bu kalitenin düştüğü manasını tanışımıyor.

Sızıntı haberleriyle tanınan Ahmed Qwaider isimli bir kaynağın haberine nazaran kalite daha da artacak. Buna nazaran Galaxy S23 Ultra ön kamerası, artık “Pro” modunda çalışacak. “Dual Pixel” teknolojisi bulunacak kamerada az ışıkta yüksek kalitede görseller elde etmeye yarayacak gece çekimi özelliği de bulunacak.

Beklenen Samsung modeli, art tarafta da argümanlı bir kamera dizilimine sahip olacak. OIS takviyeli 200 megapiksel ana sensörle çekim yapabilen model, geniş açılı olarak 108 megapiksel çözünürlüğüne sahip. Ayrıyeten 12 megapiksel telefoto ve 12 megapiksel dördüncü bir kamera yer alıyor.

Önümüzdeki haftalarda 1199 dolardan başlayan fiyatlarla sahne alması beklenen Samsung modeli, Geekbench 5 testinde görebileceğiniz üzere tek çekirdekte 1566, çoklu çekirdekte ise 5179 puan elde etti. Serinin kutudan Android 13 tabanlı One UI 5.1 ile geleceği gelen bilgiler ortasında.

Instagram’dan yeni tasarım! Bu sekme artık olmayacak

Tanınan toplumsal medya platformu Instagram, Mağaza hizmetinde değişikliğe gidiyor. Açıklamaya nazaran Mağaza butonu artık olmayacak.

Xiaomi 13 serisi küresele ne vakit gelecek?

Geçen ay tanıtılan Xiaomi 13 serisinin küresel versiyonları IMEI data tabanında ortaya çıktı. Pekala telefonlar küresele ne vakit gelecek?

Global pazarda yer alacak Meizu 20 serisinin özellikleri ortaya çıkıyor!

Akıllı telefon dünyasında Çinli şirketlerin hatırı sayılır bir yükselişi bulunuyor. Bunlardan birisi olan Meizu, Meizu 20 serisiyle geliyor.