Oyun

Fortnite gibisi en düzgün 5 battle royale oyunu

Epic Games ve People Can Fly tarafından geliştirilen battle royale oyunu Fortnite geniş bir hayran kitlesine sahip. En çok oynanan hayatta kalma oyunlarından biri olarak görülen oyun kullanıcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Ancak uzun süre aynı oyunu oynayan kullanıcılar zamanla bu yapımdan sıkılıyor.

Fortnite’a benzer alternatif yapım arayanlar için 5 oyundan oluşan bir liste hazırladık. Bu liste içerisinde popüler hayatta kalma temalı oyunlar yer alıyor. İşte Fortnite benzeri en iyi 5 battle royale oyunu

Fortnite alternatifi oyunlar

1- PUBG: PlayerUnknown’s Battlegrounds

Fortnite benzeri oyunlar listemizde en çok oynanan oyunlar arasında yer alan PUBG, popülerliğini sürdürüyor.

Bluhole tarafından geliştirilen ve yayınlanan PUBG, ilk çıktığı günden beri büyük bir ivme yakaladı. En çok kullanıcıya sahip hayatta kalma oyunlarından biridir. Hem turnuva hem de E-spor tarafından büyük gelişme gösteren oyunun birçok versiyonu yer alıyor.

Mobil, PC, Konsol ve Emulator versiyonları bulunan oyun her platformda oynanabiliyor. İlk olarak 100 kişi ile başlayan mücadele sayısı espor müsabakalarında 60 kişi olarak belirlendi.

Oyunun içerisinde yer alan haritalar oyuncular için ayrı bir eğlence kaynağıdır. Bu zamana kadar oyuna dahil olan haritaları sıralayacak olursak: Erangel, Miramar, Sanhok, Vikendi, Karakin ve Paramo yer alıyor.

2- Apex Legends

Fortnite benzeri oyunlar listemizdeki bir diğer battle royale oyunu Apex Legends, 100 milyondan fazla oyuncu sayısına sahiptir.

Respawn Entertainment tarafından geliştirilen oyunun yayıncılığını Electronic Arts yapıyor. 4 şubat 2019 yılında piyasaya sürülen battle royale oyunu Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One konsol desteği ile çıktı.

Apex Legends 2021 yılı itibariyle 100 milyon üzerinde oyuncu sayısına sahiptir. Hayatta kalma oyunlarına yeni bir soluk getiren yapım, en çok oynanan battle royale oyunları arasında yer alıyor.

3- Call of Duty: Warzone

Raven Software ve Infinity Ward tarafından geliştirilen oyun 10 Mart 2020 tarihinde piyasaya çıktı. Oyunun Xbox One, PlayStation 4 ve PC için desteği yer alıyor. Battle royale temalı oyun 2019 yılında çıkan Call of Duty: Modern Warfare‘in bir parçasıdır.

Call of Duty: Warzone, Verdansk adındaki bir haritada geçiyor. Burada 150 oyuncuya karşı mücadele ediyorsunuz. En son hayatta kalan takım veya kişi oyunu kazanıyor.

4- Rings of Elysium

Aurora Studios tarafından geliştirilen Ring of Elysium çok oyunculu bir savaş oyunudur. Oynaması ücretsiz olan bu oyuna birçok platform üzerinden erişebilirsiniz. Oyunu diğerlerinden farklı kılan özelliği ise her bir karakterin arka planda ayrı bir hikayesi olmasıdır.

Her sezon oyunculara üç yeni karakter sunan battle royale oyunu havalı grafikleriyle de dikkat çekiyor.

5- Battlefield 1

Birinci Dünya temasını yansıtan Battlefield 1 en çok oynanan hayatta kalma oyunları arasında yer alıyor.

DICE firması tarafından geliştirilen Battlefield 1, Birinci Dünya Savaşı’nı konu alıyor. Frostbite 3 oyun motoruyla geliştirilen oyun  Windows 10, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarına çıkış yaptı.

Hem tek oyunculu hem de çok oyunculu modu bulunan Battlefield 1, kendine özgü yapısıyla diğer hayatta kalma oyunları arasından sıyrıldı. Ayrıca oyun içerisinde Piyade, Araç ve Elit olarak üç ayrı sınıf yer alıyor. Bu sınıflar da kendi içerisinde birçok savaşçı modeli barındırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir