Epic Games, CGI ve video oyunu odaklı sanatçı portföyleri için önde gelen barındırma web sitesi ArtStation‘nı satın aldı. Site, Horizon Zero Dawn robot tasarımcısı Mike Nash ve karakter sanatçısı Leticia Gillett (Disney, Dreamworks) gibi yetenekli amatörler ve köklü profesyonellerin çok sayıda eserini içeriyor.

Epic Games ücretsiz eğitimler de verecek

ArtStation ayrıca 3B modellerden oyun varlıklarına kadar çeşitli dijital varlıklar için bir pazar yeri de sunuyor. Satın almanın bir parçası olarak Epic, sitenin standart pazar ücretini Epic Games Store’da olduğu gibi yüzde 30‘dan yüzde 12‘ye düşürdüğünü duyurdu.

Şirket ayrıca ArtStation‘ın öğrenme bölümünde 2021’in sonuna kadar ücretsiz dersler ve eğitimler verecek. Buna Disney yönetmeni Kevin Lima, ILM öncüleri Steve Williams ve Mark Dippé gibi armatürlerin geniş bir kitaplığı da dahil edilecek.

Dijital oyun platformu yeni satın alımıyla yalnızca oyunlar geliştirip yayınlamakla kalmayacak. Aynı zamanda çok sayıda oyunda ve filmlerde kullanılan VFX platformlarına ve hatta Hummer‘ın bilgi-eğlence sistemi gibi şeylere güç veren Unreal Engine‘i de kapsayacak.

Epic ayrıca, ArtStation’ın “Unreal Engine ekibiyle yakın işbirliği içinde çalışırken bağımsız markalı bir platform olarak çalışmaya devam edeceğine” söz verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here