Epic Games 370 TL’lik iki oyunu ücretsiz yaptı!

Steam ile kıyasıya bir rekabetin içine giren Epic Games, kullanıcılara her hafta ücretsiz oyunlar hediye etmeye devam ediyor. Daha fazla kullanıcıyı kendine çekmek için bunu yapan şirket, bu hafta ise 370 TL’lik iki oyun veriyor.

Geçtiğimiz yıllarda ücretsiz oyun kampanyasıyla hızlı bir ivmelenme kazanan Epic Games, platformunun yanı sıra Fortnite isimli ücretsiz oyunuyla da oyuncu kitlesini ağına çekti. Peki bu haftanın şanslı iki oyunu hangileri? Gelin vakit kaybetmeden hızlıca göz atalım.

Epic Games’in dağıttığı ücretsiz oyunlar hangileri?

Dağıtılan ücretsiz oyunlardan ilki Total War: WARHAMMER iken ikincisiyse City of Brass olarak karşımıza çıkıyor. Total War serisi olarak bakıldığı zaman 2000’li yıllara gidiyor. Fakat Warhammer oyunları o kadarda eski sayılmaz. 2016 yılında çıkış yapan ilk oyun Total War: WARHAMMER günümüzde pekte ucuz olmayan bir fiyat seviyesine sahip.


Total War: WARHAMMER

İkinci yapım City of Brass ise 2018 yılında Uppercut Games tarafından yayınlanmış bir oyundur. PC haricinde konsollarda da boy göstermekte. Fakat Warhammer sadece PC tabanlı bir oyun olarak sunulmuştu.

Total War: WARHAMMER sistem gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 64 bit
İşlemci: Intel Core 2 Duo @3.00 GHz
Bellek: 3 GB RAM
Ekran Kartı: AMD Radeon HD 5770 1 GB / NVIDIA GTS 450 1 GB / Intel HD 4000 (azami 720p çözünürlük için gerekli bileşendir
DirectX 11
Depolama 35 GB boş disk alanı

City of Brass sistem gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 64 bit
İşlemci: Dual Core @ 2.4GHz
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: GeForce GTX 550 veya muadili olacak bir ekran kartı
DirectX 11
Depolama 4 GB boş disk alanı

Total War: WARHAMMER fiyatı ne kadar?

Oyunun PC tarafındaki satış fiyatı 345 TL olarak belirlenmiş durumda. Epic Games üzerinden bir hafta içerisinde hesabınıza eklemeniz durumunda hiçbir ek ücret ödemenize gerek kalmadan oyunu dilediğiniz şekilde oynamaya devam edebileceksiniz.

City of Brass fiyatı ne kadar?

Normal şartlarda 32 TL fiyatlandırma yapılan City of Brass, 1 hafta süreyle tamamıyla ücretsiz olarak hesaplara eklenebilecek. Hesaba eklenmesinin ardından hiçbir süre sınırı olmaksızın tam oyunu diledğiniz şekilde oynayabileceksiniz.

Bu hafta dağıtılan oyunları nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlarda belirtebilir ayrıca SDN Forum‘u ziyaret ederek aklınıza takılan sorular için konu açabilirsiniz.