Oyun

Elder Scrolls VI için korkutan açıklama: Xbox’a özel olabilir!

Hatırlarsanız yakın zamanda Bethesda Game Studios, Microsoft tarafından satın alınmıştı. Bu atılım, Xbox’a daha fazla özel oyunun çıkacağı anlamına geliyordu. The Elder Scrolls VI da Bethesda’nın bir oyunu olduğundan, oyuncuların aklına her zaman korkutan bir ihtimal gelmişti. Xbox’ın başındaki isim Phil Spencer’ın son açıklaması, oyuncuları korkutan ihtimali gerçeğe çeviriyor.

Phil Spencer, Elder Scrolls VI’nın Xbox özel oyunu olduğu dolaylı olarak doğruladı

Xbox’ın başındaki isim olan Phil Spencer’ın yabancı basına verdiği bir röportajda Xbox Exclusive hakkındaki yorumu dikkat çekti. Röportaj sırasında Bethesda hakkında konuşan Spencer, Bethesda oyunlarının Xbox oyuncularını memnun edeceğini söyledi. Bununla birlikte, The Elder Scrolls VI’dan önce çıkması beklenen Starfield oyununun yalnızca Xbox’a çıkacağını açıkladı.

Bu da dolaylı da olsa Elder Scrolls’un sadece Xbox’ta oynanabileceğini doğruluyor. Microsoft son bir yılda Xbox ile Windows arasında iyi bir entegrasyon sağladığı için oyunlarını PC’ye de getiriyor. Yani Elder Scrolls’u PC’de de görebiliriz, ancak PlayStation pek mümkün görünmüyor. Oyunun AAA kalitesinde olması nedeniyle Nintendo Switch’e geleceği çoktan imkansız sayılmıştı bile.

The Elder Scrolls V: Skyrim, hala PlayStation oyuncularının en sevdiği yapımlar arasında olsa da altıncı oyun yüzleri güldüremeyebilir. Eğer bir PlayStation oyuncusuysanız ve The Elder Scrolls VI’yı dört gözle bekliyorsanız, heyecanınızı biraz düşürmenizde fayda var. İyi senaryoda oyunu PC üzerinde oynama şansınız olabilir.

Çıktığı gün Game Pass’e gelecek

Yeni oyunların konsollarda 600 TL bandında çıktığını düşünecek olursak Game Pass büyük bir nimet. Aylık tek bir ücretle 100’den fazla oyuna erişmenizi sağlayan bu abonelik sisteminde The Elder Scrolls VI da olacak. Bethesda Game Studios, Xbox’ın çatısı altında olduğu için stüdyonun tüm oyunlar çıktığı gün Game Pass’e eklenecek.

Eğer Elder Scrolls’un yeni oyunu PC için de çıkarsa, Game Pass for PC servisine dahil olacaktır. Bu da Türk oyuncuların gönlüne su serpen detaylardan biri. Ancak PlayStation oyuncuları için yeni oyun bir hüsran olabilir.

Sizce Elder Scrolls, Xbox’a özel bir oyun mu olacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir