Sesli sohbet uygulaması Clubhouse geride bıraktığımız son birkaç ayda büyük ses getirmiş olsa da, son zamanlarda ciddi bir kayıp yaşadı. Özellikle ülkemizde uygulamayı kullananların sayısı ciddi oranda azaldı. Tabi bu geliştirme sürecinin devam etmeyeceği anlamına gelmiyor. Clubhouse Android için müjdeyi verdi.

Uygulamanın sadece iOS cihazlarda çalışması, büyük tartışmalara neden oldu. Bazı kullanıcılar Android’de neden yok? diye eleştirirken, bazı kullanıcılar ise “Android’e gelmesin, iOS cihazlar ile sınırlı kalsın” düşüncesi içerisinde.

Clubhouse Android uygulaması beta sürecinde

Clubhouse ekibi nihayet kullanıcıların beklediği açıklamayı yaptı. Android cihazlar için “kaba” bir beta sürümün test edilmekte olduğunu dile getiren ekip, test sürecinin ne zaman genele açılacağı konusunda tarih paylaşmadı.

Konu hakkında yöneltilen sorulara “Önümüzdeki haftalarda daha fazla Android kullanıcısını Clubhouse’da ağırlamak için sabırsızlanıyoruz” cevabını verdi.

Bu kapsamda gelecek ay test sürecinin genele açılacağı düşünülürken, bu durumun uygulamanın geleceğini nasıl etkileyeceği oldukça merak ediliyor. Hem kullanıcı sayısı azaldı, hem de Clubhouse ortaya çıktıktan sonra Twitter, Instagram, Reddit ve Telegram benzer özellikler ile uygulamaya rakip oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here